Obserwuj w Google News

Korund kosmetyczny, czyli domowa mikrodermabrazja. Jak go stosować?

2 min. czytania
08.01.2020 12:59
Zareaguj Reakcja

Korund kosmetyczny jest minerałem przypominającym drobne kryształki w kolorze białym. Dzięki niemu można wykonać peeling złuszczający, który działa znacznie mocniej niż domowy peeling gruboziarnisty. Dzięki niemu twoja cera stanie się lśniąca, oczyszczona i promienna jak nigdy dotąd. Sprawdź, jak należy stosować korund kosmetyczny.

korund kosmetyczny
fot. Shutterstock

Korund kosmetyczny skutecznie usunie nie tylko przebarwienia, ale też inne niedoskonałości skóry. Domowa mikrodermabrazja z wykorzystaniem korundu kosmetycznego jest zdecydowanie tańszą alternatywą dla mikrodermabrazji wykonywanej w salonach kosmetycznych. Sprawdźcie, jak ją wykonać.

Redakcja poleca

Korund kosmetyczny - właściwości i zastosowanie

Korund kosmetyczny jest produktem naturalnym, który zbawiennie wpływa na naszą cerę pod warunkiem, że używamy go we właściwy sposób. Jego cena cena wynosi niecałe 10 zł za 100 gramów. Korund kosmetyczny ma wiele właściwości:

  • usuwa przebarwienia
  • usuwa blizny po trądziku,
  • czyści cerę,
  • zahamuje procesy starzenia,
  • uelastycznie skórę,
  • niweluje łojotok,
  • spłyca ubytki w skórze.

Korund kosmetyczny - jak go używać?

Korund kosmetyczny najlepiej stosować w połączeniu z żelem aloesowym lub kwasem hialuronowym. Powstałą masę należy wmasowywać w skórę przed około 3-4 minuty. Należy to robić delikatnie, aby nie  podrażnić naskórka.

Jeżeli masz bardzo delikatną i wrażliwą skórę skontaktuj się z dermatologiem i zapyta, czy stosowanie tego produktu będzie dla ciebie bezpieczne. Ostre drobinki mogą wyrządzić szkodę twojej cerze, dlatego czasami lepiej jest zrezygnować z korundu kosmetycznego i zastosować np. peeling enzymatyczny.

Aby zobaczyć efekty, zabieg z wykorzystaniem korundu kosmetycznego należy stosować regularnie. Twoja skóra stanie się lśniąca, zdrowa i doskonale oczyszczona. Ponadto znikną z niej przebarwienia i niedoskonałości.

Zobacz także: Domowe sposoby na trądzik - koniec z zaskórnikami!

Byłeś dobry z biologii? A może interesujesz się anatomią ludzkiego ciała? Jeśli odpowiedzi na te pytania brzmią tak to koniecznie weź udział w naszym quizie.

Ile wiesz o ludzkim ciele? W tym quizie tylko co 6 osoba zdobywa komplet punktów