Obserwuj w Google News

Czy warto stosować kolagen do picia? Jego skuteczność została potwierdzona badaniami

2 min. czytania
Aktualizacja 20.01.2020
26.03.2018 14:07
Zareaguj Reakcja

Czy warto sięgnąć po kolagen do picia? Gwiazdy polecają go i jego zbawienne właściwości, a co na ten temat mówi nauka? 

Młoda i starsza kobieta
fot. Shutterstock

Kolagen to główne białko tkanki łącznej, które charakteryzuje się dużą odpornością na rozciąganie, dzięki czemu nasza skóra wygląda młodo i utrzymuje jędrność. Istnieje kilka rodzajów kolagenu, kolagen naturalny i bydlęcy. Niestety po 26. roku życia jego ilość w organizmie spada. A co za tym idzie, cierpi nie tylko skóra, ale także zmienia się wygląd włosów i pojawiają się problemy ze stawami. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy warto sięgnąć wtedy po kolagen do picia? Według specjalistów optymalna dzienna dawka kolagenu do picia wynosi 4000 mg. Na rynku można jednak znaleźć preparaty, które zawierają aż 5000 mg kolagenu do picia. Czy warto zainwestować w taką kurację? 

Zobacz także: Jak skutecznie pozbyć się skórki pomarańczowej. Najlepsze sposoby

Kolagen do picia - właściwości i zastosowanie

Kolagen do picia ma wiele ciekawych właściwości i zastosowań. Nie można przemilczeć, że jego korzyści dla zdrowia są wyjątkowo duże, a zakochało się w nich również wiele gwiazd. Znana aktorka Magda Różczka oficjalnie opowiedziała o tym, że codziennie rano pije szklankę wody z kolagenem.

Jakimi właściwościami charakteryzuje się kolagen do picia i w czym może nam pomóc? 

  • przeciwdziała powstawaniu zmarszczek,
  • przeciwdziała utracie jędrności i elastyczności skóry,
  • przeciwdziała wysuszeniu i powstawaniu plam,
  • zapobiega efektowi opadniętych powiek i podwójnego podbródka,
  • przeciwdziała powstawaniu cellulitu i rozstępów.

Kolagen do picia - skuteczność

Kolagen do picia został przebadany przez wielu specjalistów. Naukowcom udało się potwierdzić jego skuteczność. Spożywanie doustnie kolagenu sprawia, że jest on bardzo szybko wchłaniany przez przewód pokarmowy i równie szybko przez organizm. Znaczący wzrost kolagenu w tkankach można zaobserwować już po 6-12 godzinach od zażycia. 

Regularne stosowanie kolagenu sprawia, że już po krótkim czasie jesteśmy w stanie zauważyć zmiany w wyglądzie skóry, zdecydowanie zmniejszają się najgłębsze bruzdy na twarzy, co więcej kolagen do picia przeciwdziała również wypadaniu włosów i odmładza komórki ciała. Im szybciej będą uzupełniane jego niedobory, tym mniejsze szkody zostaną wywołane. 

Kolagen do picia - skutki uboczne i działanie

Choć ostatnio zrobiło się głośno o kolagenie do picia, to nie jest on jednak panaceum na wszystko. Przede wszystkim wspomaga organizm, jednak nie będzie działał prawidłowo, jeśli w organizmie występują niedobory witaminy C. Ważne jest również, aby spojrzeć na opinie na temat wybranego kolagenu do picia, ponieważ nie każdy ma takie samo stężenie ważnego składnika. Duża część zawiera także różne substancje konserwujące

Jeśli chodzi o skutki uboczne, zauważono, że spożywanie kolagenu u niektórych osób doprowadziło do powstawania reakcji alergicznych. W takich wypadkach ważne jest, aby przestrzegać dawkowania i nie przekraczać optymalnej porcji 4000 mg. Jeśli jednak objawy nie ustępują lub są bardzo silne, należy natychmiastowo odstawić kolagen do picia. Jakie inne skutki uboczne kolagenu do picia zaobserwowano:

  • nadwrażliwość na niektóre pokarmy,
  • nieprzyjemny smak w ustach,
  • zaparcia,
  • osłabienie organizmu,
  • bóle mięśni i stawów.