Obserwuj w Google News

Klej do tipsów - który produkt zapewni najlepszą trwałość?

2 min. czytania
05.02.2020 14:56
Zareaguj Reakcja

Jeszcze kilka lat temu tipsy były wiodącym trendem w stylizacji paznokci. Jednak gdy przyszła moda na paznokcie hybrydowe i akrylowa, moda na tipsy trochę przygasła. Jednak wciąż są wśród nas fanki naklejanych sztucznych paznokci. Do przytwierdzenia ich potrzebny jest dobrej jakości klej do tipsów. Z naszego artykułu dowiesz się, jaki klej do tipsów najlepiej wybrać.

Klej do tipsów
fot. Shutterstock

Nosisz tipsy? Klej do tipsów to jeden z najważniejszych elementów, o którym nie możesz zapomnieć podczas robienia manicure. Klej do tipsów powinien być trwały i w pełni bezpieczny, aby nie zniszczyć naszych naturalnych płytek. Sprawdź, co należy wiedzieć zanim kupisz klej do tipsów.

Redakcja poleca

Klej do tipsów - jaki wybrać?

Klej do tipsów ma za zadanie przymocować tipsy na naturalnych płytek. W drogeriach znajdziemy sporo klejów, jednak nie każdy z nich zapewni taką samą trwałość. Najlepsze są te, które zawierają składniki podobne do tych znajdujących się w składach uniwersalnych klejach szybkoschnących. Zapewniają one najdłuższe działanie oraz schną znacznie szybciej niż inne kleje do tipsów.

W przypadku szybkoschnących klejów do tipsów nie mamy czasu na poprawianie położenia tipsów. Właśnie dlatego podczas naklejania ich należy dbać o właściwą precyzję.

Kleje do tipsów mogą mieć nie tylko różny czas schnięcia, ale także różnego rodzaju konsystencję. Niektóre są bardziej gęste, inne rzadkie. Niektóre osoby zamiast użyć specjalnego kleju do tipsów stosują np. klej "super glue". Jest to poważny błąd, który może przyczynić się do zniszczenia paznokci.

Na rynku dostępne są kleje do tipsów z 2 aplikatorami - zakraplaczem i pędzelkiem. Należy tak rozprowadzać klej do tipsów, aby na na naturalnej płytce nie pojawiły się pęcherzyki powietrza.

Poniżej prezentujemy kilka wybranych klejów do tipsów:

1. Klej do tipsów, Tip glue, NeoNail

Klej do tipsów, Tip glue, NeoNail

2. Klej do tipsów z pędzelkiem i-nails 7,5g

Klej do tipsów z pędzelkiem i-nails 7,5g

3. Indigo Klej do tipsów 7.50ml

Indigo Klej do tipsów 7.50ml

4. Klej do paznokci Hand&Nail Harmony

Klej do paznokci Hand&Nail Harmony

5. Klej do tipsów z pędzelkiem 7,5 g Silcare

Klej do tipsów z pędzelkiem 7,5 g Silcare

Pielęgnacja cery nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Oto 10 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery!

10 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery