Obserwuj w Google News

Kate oddała hołd księżnej Dianie. Na pierwszą wyprawę do Walii założyła wyjątkowy płaszcz

2 min. czytania
28.09.2022 09:14
Zareaguj Reakcja

Kate i William udali się z pierwszą - po śmierci królowej Elżbiety II - wizytą do Walii. Jest to znaczące o tyle, że udali się tam pierwszy raz od kiedy uzyskali tytuł księcia i księżnej Walii. Z tej okazji żona następcy tronu założyła czerwony płaszcz, którym złożyła hołd.

Księżna Kate
fot. Rex Features/East News

Członkowie rodziny królewskiej powoli wracają do swoich obowiązków po śmierci królowej Elżbiety II. Kate i William wybrali się już nawet w pierwszą oficjalną podróż po tym smutnym wydarzeniu. Jako pierwszy cel wybrali Walię - jest to ich pierwsza wizyta od momentu, kiedy otrzymali od króla Karola III tytuły księżnej i księcia Walii.

Pierwszego dnia w tym kraju Kate miała na sobie wyjątkowy płaszcz. W czerwonym modelu nie tylko świetnie się prezentowała, ale też oddała nim hołd księżnej Dianie. Zobaczcie, jak prezentuje się ten model i dlaczego nawiązuje do zmarłej księżnej.

Zobacz także: Te koszule uwielbiała księżna Diana. Teraz znów wracają do mody

Kate oddała hołd księżnej Dianie. W Walii pokazała się w wyjątkowym płaszczu

Księżna Kate i książę William udali się z pierwszą wizytą do Walii jako księżna i książę Walii. Tytuły te uzyskali od samego króla Karola III chwilę po śmierci jego matki, królowej Elżbiety II. Żona następcy tronu zaprezentowała się podczas tej wizyty w stroju, który nawiązywał do samej księżnej Diany. Przypominamy, że ona także dzierżyła tytuł, który obecnie nosi Kate.

Żona Williama wybrała na tę okazję cienki czarny sweterek, eleganckie spodnie dzwony, a także czerwony taliowany płaszcz. I to właśnie to okrycie wierzchnie przywodzi na myśl księżną Dianę.

Redakcja poleca

Płaszcz Kate - wyposażony w eleganckie klapy i wyraziste złote guziki - pochodzi ze sklepu L.K.Bennett i nawet nosi nazwę "Spencer" - przypominamy, że takie panieńskie nazwisko miała właśnie Diana. Wciąż można kupić go w sklepach marki, ale jego cena niestety jest bardzo wysoka - kosztuje on 1080 funtów (ok. 6 tys. zł). Na tym jednak nie koniec powiązań ze zmarłą mamą księcia Williama.

Przypominamy, że księżna Diana podczas swojej pierwszej wizyty w Walii również miała na sobie czerwony płaszcz. Wygląda więc na to, że Kate znów oddała hołd teściowej.

Książę i księżna Walii odwiedzili Anglesey, gdzie mieszkali przed objęciem pełnoetatowych obowiązków królewskich w Londynie, przywitali się z członkami walijskiej społeczności i odwiedzili stację ratowniczą. W planach mieli również wizytę w mieście Swansea, a następnie powrót do Windsoru.

Nieformalne stroje kobiet w rodzinie królewskiej: Kate, Diana, Meghan, królowa Elżbieta
12 Zobacz galerię
fot. SplashNews.com/East News