Obserwuj w Google News

Ta fryzura to hit! Jest wybawieniem dla cienkich włosów

1 min. czytania
13.09.2018 14:01
Zareaguj Reakcja

Słyszeliście już o kaligraficznym cięciu? Już niedługo wszyscy będą w ten sposób obcinać włosy. Na czym polega ta metoda i dlaczego jest tak polecana?

Kobieta w nowej fryzurze
fot. instagram.com/calligraphycut

Nadeszła jedna z największych rewolucji fryzjerskich w ostatnich latach! O czym mowa? O kaligraficznym cięciu. Nie dość, że wygląda efektownie to jeszcze sprawia, że cienkie włosy wydają się o wiele grubsze! Koniecznie przeczytajcie, o co tu chodzi!

Redakcja poleca

Nowy trend w fryzjerstwie

Kaligraficzne cięcie to nic innego, jak strzyżenie włosów przy użyciu specjalnego narzędzia. Do takiego cięcia używany jest specjalny nóż, który tnie włosy trochę inaczej niż nożyczki - pod odpowiednim kątem. Takie strzyżenie daje przede wszystkim możliwość lepszego zadbania o włosy - szczególnie jeśli są cienkie.

Kaligraficzne cięcie dodaje włosom objętości i poprawia też sprężystość fryzury. Metodę tę wymyślił Frank Borman - niemiecki fryzjer. Cięcie włosa pod odpowiednim kątem sprawia, że zwiększa on swoją powierzchnię i jest też bardziej elastyczny! Dzięki niej też zapobiegamy rozdwajaniu się końcówek.

Wypróbujecie? Jeżeli do tej pory mieliście krótkiego boba, długiego boba albo proste włosy z grzywką, sprawdźcie też inne ciekawe pomysły - np. na krótkie fryzury!