Jolanta Kwaśniewska dostała od królowej Elżbiety prezent. Najpierw myślała, że to dla jej męża
Była pierwsza dama Polski wspominała królową Elżbietę II w programie "Kropka nad i" w dniu jej pogrzebu. Jolanta Kwaśniewska zabrała do studia prezent, który dostała od monarchini podczas ich spotkania. Przyznała też, że początkowo myślała, że jest to... spódniczka dla jej męża.

Pogrzeb królowej Elżbiety II odbył się 19 września 2022 roku. Oczy całego świata skierowane były w tym czasie na Wielką Brytanię. Miliony ludzi śledziły uroczystości związane z pochówkiem monarchini, która była jedną z najdłużej panujących osób na świecie. Tego dnia też wiele programów telewizyjnych poświęcono w całości tej wyjątkowej postaci. W Polsce o królowej rozmawiano m.in. w "Kropce nad i", gdzie gościem Moniki Olejnik była Jolanta Kwaśniewska.
Była pierwsza dama RP miała zaszczyt spotkać się z królową Elżbietą II w 1996 roku podczas jej wizyty w Polsce. Wydarzenie to opisała jako wyjątkowe i po raz pierwszy też pokazała, co wówczas dostała w prezencie od monarchini. Kwaśniewska dodała, że nigdy wcześniej nie chwaliła się tym podarunkiem.
Zobacz także: Ostatnie zdjęcia królowej Elżbiety przed śmiercią. Poddani byli zaniepokojeni jej stanem
Jolanta Kwaśniewska dostała prezent od królowej Elżbiety. Teraz pokazała, co to takiego
Jolanta Kwaśniewska wspominała w "Kropce nad i" swoje spotkanie z królową Elżbietą II. Miało ono miejsce podczas jedynej wizyty monarchini w Polsce - dokładnie w 1996 roku. Była pierwsza dama wyznała, że Brytyjka chciała się nauczyć odpowiednio wymawiać nazwisko ówczesnego prezydenta RP. Co zresztą jej się udało. Okazało się też, że podczas tamtego spotkania Kwaśniewska dostała wyjątkowy prezent.
Żona Aleksandra Kwaśniewskiego wyznała, że otrzymała pakunek, który wyglądał jak... spódniczka dla jej męża. Ostatecznie jednak był to wyjątkowy kraciasty szalik, który do dziś stanowi wyjątkową pamiątkę. Warto dodać, że pierwsza dama pokazała go publicznie po raz pierwszy.
To jest szal, który Jej Wysokość podarowała mi w czasie pierwszej wizyty. Przyznam szczerze, że byłam przekonana, że to jest spódniczka dla mojego męża. To jest taki skarb, który po prostu u nas zawinięty w bibułki, w pergamin tak jak był zawinięty, leży. Dzisiaj sobie przypomniałam, że mamy przecież taki fantastyczny prezent - mowiła Kwaśniewska w programie "Kropka nad i", w TVN24.
Przypominamy, że królowa Elżbieta II przybyła do Polski z jedyną wizytą w marcu 1996 roku. Spotkała się wtedy z ówczesnym prezydentem kraju, Aleksandrem Kwaśniewskim. Monarchini mieszkała w Belwederze, odwiedziła m.in. Stare Miasto i Łazienki Królewskie. Zwiedziła nie tylko Warszawę, ale też udała się do Krakowa.
Źródło: TVN24/Kropka nad i
Królowa Elżbieta II nie żyje. Tak zmieniała się w czasie swojego panowania [GALERIA]
![Królowa Elżbieta Królowa Elżbieta II nie żyje. Tak zmieniała się w czasie swojego panowania [GALERIA]](https://gfx.stylzycia.radiozet.pl/var/radiozetstylzycia/storage/images/uroda/pielegnacja/krolowa-elzbieta-ii-nie-zyje-tak-zmieniala-sie-w-czasie-swojego-panowania-galeria/11342965-1-pol-PL/Krolowa-Elzbieta-II-nie-zyje.-Tak-zmieniala-sie-w-czasie-swojego-panowania-GALERIA_article.jpg)