Obserwuj w Google News

Pilnik do paznokci - jaki wybrać?

3 min. czytania
Aktualizacja 20.11.2019
16.07.2019 15:00
Zareaguj Reakcja

Jaki pilnik do paznokci wybrać? Choć sprawa wydaje się prosta, wcale taka nie jest. W zależności od tego, w jakiej kondycji znajdują się twoje paznokcie, zwróć uwagę na kilka rzeczy. Jaki pilnik do paznokci wybrać i dlaczego to takie ważne?

Pilnik do paznokci
fot. Shutterstock

Pilnik do paznokci to przyrząd, który jest niezbędny do tego, żeby nadać naszym paznokciom odpowiedni kształt. Jednak zanim przystąpimy do ich piłowania, musimy wybrać pilnik do paznokci spośród tych, które dostępne są na rynku. Czym różnią się te pilniki? I dlaczego tak ważne jest, aby wybrać jeden dobry? Zobaczcie.

Redakcja poleca

Dlaczego warto zainwestować w dobry pilnik do paznokci

Pilnik do paznokci to jedyna rzecz, która pozwoli nam zadbać o wygląd dłoni i to, żeby nadać płytce paznokcia taki kształt, jaki sobie wymarzyliśmy. Jeżeli do tej pory korzystaliście głównie z nożyczek do paznokci lub cążków, koniecznie to zmieńcie! Warto zainwestować w dobry pilnik do paznokci i za jego pomocą przygotować płytkę do manicure.

Jaki pilnik do paznokci wybrać

Na rynku istnieją różne pilniki do paznokci. Najpopularniejsze to pilniki do paznokci metalowe, papierowe, szklane i kamienne. Każdy z tych pilników wskazany jest do różnego rodzaju paznokci. Wszystko zależy tak naprawdę od ich kondycji. Jaki pilnik do paznokci wybrać?

1. Pilnik do paznokci metalowy. To najpopularniejszy i jednocześnie pierwszy pilnik do paznokci, jaki powstał. Dzięki swojej metalowej powierzchni jest trwały, a w dodatku łatwo się go dezynfekuje - wystarczy wysoka temperatura. Jest cienki, dzięki czemu łatwo się nim manewruje. Niestety jego dużą wadą jest fakt, że może powodować rozdwajanie naturalnych paznokci albo nawet ich niszczenie. Dlatego zalecany jest w przypadku paznokci sztucznych.

2. Zdecydowanie lepszym wyborem jest pilnik do paznokci papierowy. Cieszy się dużą popularnością dlatego, że jest niedrogi, a w dodatku może być używany do każdego rodzaju paznokci. W zależności od tego, jaki chcemy uzyskać efekt, wybieramy różne stopnie gradacji takiego pilniczka.

Pilnik papierowy gruboziarnisty ma dużą siłę tarcia i przede wszystkim ułatwia zdejmowanie sztucznych paznokci z naszej naturalnej płytki. Z kolei pilnik średnioziarnisty to klasyczny pilnik używany do nadawania kształtu paznokciom. Jest jeszcze pilnik drobnoziarnisty, który służy do wygładza naturalnej płytki paznokcia.

Zobacz także: Przedłużanie paznokci - którą metodę wybrać, aby uzyskać najlepszy efekt?

3. Pilnik do paznokci szklany. Pilniczek szklany doskonale radzi sobie z kształtowaniem płytki paznokcia, nie uszkadzając jej. Niestety łatwo go zniszczyć, a nie należy do najtańszych. Dlatego trzeba o niego szczególnie dbać. Jest to jednak jedna z najlepszych propozycji, spośród których możemy wybierać.

4. Pilniczek kamienny. Za pomocą tego narzędzia można zadbać o całe dłonie. Nie tylko pozwoli nadać płytce odpowiedni kształt, ale też pozwoli usunąć skórki wokół paznokci. Nie powoduje też rozdwajania paznokci.

Kształt pilnika do paznokci

Pilnik do paznokci może mieć różny kształt. Najczęściej spotykane na rynku są pilniki proste albo w kształcie banana. Możemy też spotkać takie, które wyglądem przypominają romby. Możemy także zaopatrzyć się w pilnik piramidkę lub blok polerski.

Dobry pilnik do paznokci znajdziemy w każdym sklepie z akcesoriami do pielęgnacji ciała. Jego koszt zazwyczaj nie przekracza kilku złotych, a pilnik do paznokci może służyć nam wiele lat.

Jak piłować paznokcie, aby nadać im odpowiedni kształt? To wcale nie takie trudne. Wystarczy piłować paznokcie, które są jeszcze pomalowane - są wówczas twardsze i łatwiej się to robi. Warto też piłować je w jedną stronę, wtedy zapobiegamy rozdwajaniu się płytki paznokcia.

Aby skóra jak najdłużej cieszyła się sprężystością i dobrą kondycją, wymaga dokładnej i prawidłowej opieki. Jak ją pielęgnować? Przede wszystkim wystrzegając się tych 10 błędów! 

10 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery