Obserwuj w Google News

Jak zrobić matowe paznokcie? Kilka prostych sposobów

2 min. czytania
Aktualizacja 20.11.2019
09.07.2019 10:40
Zareaguj Reakcja

Matowe paznokcie od kilku sezonów to prawdziwy hit! Stanowią miłą odmianę od zwykłego manicure, w dodatku bardzo łatwo je zrobić. Jak zrobić matowe paznokcie? Mamy kilka domowych sposobów.

Matowe paznokcie
fot. Shutterstock

Jak zrobić matowe paznokcie? Okazuje się, że to nie takie trudne! Możesz skorzystać z kilku prostych sposobów, które sprawią, że twoje paznokcie nabiorą zupełnie nowego, eleganckiego charakteru. Poniżej przeczytasz, jak zrobić matowe paznokcie krok po kroku.

Redakcja poleca

Jak zrobić matowe paznokcie - krok po kroku

Jak zrobić matowe paznokcie? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet, które potrzebują odmiany od zwykłego manicure. Połyskujący lakier zawsze będzie w modzie, natomiast matowy ostatnio bije prawdziwe rekordy popularności.

Matowe paznokcie można zrobić na kilka różnych sposobów. Najprostszym z nich jest kupienie top coata, który z każdego zwykłego lakieru zrobi matowy. Wtedy malujesz paznokcie wybranym przez siebie kolorem, a na wierzch kładzie top coat, który je matowi.

Kolejnym prostym sposobem jest kupienie w drogerii specjalnej bazy pod lakier do paznokci, która z każdego nałożonego następnie lakieru uczyni matowy. Najpierw nakładasz specjalną bazę pod lakier, a następnie wybrany przez siebie kolor. Po odczekaniu kilku minut lakier na twoich paznokciach stanie się matowy.

Zobacz także: Jaki zmywacz do paznokci wybrać? Zobacz, na co zwrócić uwagę

Jak zrobić matowe paznokcie - domowe sposoby

Istnieją też domowe sposoby, które pomogą ci zrobić matowe paznokcie. Najpopularniejsze z nich to:

1. Wykorzystanie pary wodnej. Pomaluj paznokcie wybranym przez siebie lakierem, a następnie potrzymaj je chwilę nad parą wodną. Uważaj oczywiście, aby się przy tym nie poparzyć. Po kilku minutach twoje paznokcie staną się matowe.

2. Wypróbuj sodę lub skrobię. Do buteleczki z lakierem do paznokci możesz dosypać trochę sody lub skrobi. Jeżeli nie chcesz, aby cały lakier stał się matowy, przelej parę kropel do oddzielnego pojemniczka i dopiero dodaj skrobię lub sodę. Po pomalowaniu paznokci i odczekaniu, zauważysz matowy efekt.

Jak zrobić matowe paznokcie hybrydowe

Paznokcie hybrydowe to jeden z najtrwalszych rodzajów manicure. Utrzymuje się na paznokciach nawet 2 tygodnie i daje piękny efekt. A jak zrobić matowe paznokcie hybrydowe? Możesz to zrobić na dwa sposoby. Albo pokryjesz manicure hybrydowy specjalnym top coatem do hybryd, albo zmatowisz lakier hybrydowy specjalnym blokiem polerskim.

 

Masz ochotę na ciekawszy manicure niż jednolity kolor? Wypróbuj wzorki na paznokcie! Zobacz, jakie są najmodniejsze w tym sezonie!

Wzorki na paznokcie