Obserwuj w Google News

Jak zrobić szybki makijaż na Halloween? Oto inspiracja

2 min. czytania
23.10.2023 14:23
Zareaguj Reakcja

Nie masz pomysłu na oryginalny makijaż z okazji Halloween? Sprawdź, jak go robi jedna z tiktokerek. Zajmie ci to dosłownie chwilę.

Makijaż na Halloween
fot. Shutterstock

Halloween obchodzone jest 31 sierpnia i wywodzi się z celtyckiego święta o nazwie "Samhain" wyznaczającego koniec lata i nadejście zimy. Obecnie cieszy się największą popularnością w Stanach Zjednoczonych, chociaż i w innych krajach nie brakuje osób, które świętują je dość hucznie. Niektórzy już zaczęli myśleć o tym, jak przebrać się na tę okazję. Jeżeli nie masz pomysłu na oryginalny kostium, możesz jedynie ograniczyć się do efektownego makijażu.

Wiele inspiracji na taki make-up można znaleźć w mediach społecznościowych. Jedna z użytkowniczek TikToka pokazała, jak łatwo zrobić oryginalny makijaż oczu, wykorzystując jeden z popularnych motywów kojarzących się z Halloween. Może ci się przydać podczas domówki czy klubowej imprezy w gronie znajomych.

Redakcja poleca

Jak wykonać makijaż na Halloween? Oto pomysł z TikToka

Jedna z tiktokerek, która prowadzi profil o nazwie "miriammelonnn" opublikowała krótki instruktażowy film z przykładowym makijażem na Halloween. Jego wykonanie nie jest trudne, ale z pewnością warto wcześniej nabrać trochę wprawy. Możesz już teraz poćwiczyć nieco przed lustrem, aby w dniu święta wykonać go bez żadnego problemu.

Jedyne, czego potrzebujesz to cienie do powiek, sztuczne rzęsy oraz eyeliner. Najpierw tiktokerka maluje oczy, wykorzystując do tego trzy kolory cieni: beżowy, szary oraz czarny w taki sposób, aby uzyskać tzw. efekt smokey eyes. Następnie przykleja sztuczne rzęsy i jeszcze bardziej podkreśla spojrzenie przy pomocy kosmetyków. Potem sięga po eyeliner i tuż przy dolnej części oka maluje wzór pajęczyny. Zobaczcie, jak to zrobić krok po kroku:

Zobacz także: Te dekoracje na Halloween zrobisz samodzielnie. To prostsze niż myślisz

Jakie tradycje są związane z Halloween?

Poza kostiumami czy efektownym makijażem wiele osób w tym dniu przykłada dużą wagę do wystroju domu. Wśród dekoracji królują okazałe lampiony z dyni, oryginalne girlandy czy nastrojowe świece. Z Halloween wiąże się także tradycja "cukierek albo psikus", czyli chodzenie od domu do domu z prośbą o słodycze. Jeżeli gospodarz odmówi wręczenia łakoci, musi liczyć się z tym, że ktoś z odwiedzających może mu spłatać figla.

Nie przegap
Za kogo się przebrać na Halloween?
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock