Obserwuj w Google News

Chcesz zrobić kreskę na opadającej powiece? Poznaj ulubiony trik makijażystek

1 min. czytania
24.11.2020 09:06
Zareaguj Reakcja

Wykonanie kreski eyelinerem na opadającej powiece jest dla niektórych z nas sporym wyzwaniem. Poznaj sposób makijażystek na stworzenie perfekcyjnego "cat eye".

eyeliner
fot. Shutterstock

Opadająca powieka to problem wielu kobiet w dojrzałym wieku. Z upływem czasu skóra traci swoją jędrność i wiotczeje, przez co górne powieki zaczynają opadać. Z tego względu wykonanie kreski eyelinerem może sprawiać pewne problemy. Na szczęście jest na to skuteczna metoda.

Redakcja poleca

Kreska na opadającej powiece krok po kroku

Jeżeli naniosłybyśmy kreskę na opadającą powiekę w tradycyjny sposób, byłaby ona całkowicie zakryta przez skórę. Właśnie dlatego makijażystki wymyśliły pewien trik, dzięki któremu "jaskółka" prezentuje się doskonale na tzw. schowanym oku.

Jeśli chcesz uzyskać najlepszy efekt, powinnaś malować kreski, mając rozluźnione mięśnie wokół oka. Nie napinaj skóry, tylko pozwól jej swobodnie opadać. Zacznij od naniesienia lekko uniesionych zakończeń linii od zewnętrznej strony oka. Następnie starannie poprowadź kreskę przy linii rzęs tak, aby połączyła się z końcami "jaskółki".

Pamiętaj, żeby prowadzić linię eyelinerem na otwartej powiece w taki sposób, aby nachodziła na załamanie powieki. Dzięki temu będzie ona dobrze widoczna, kiedy mamy otwarte oko.

Ten popularny  trik ma jeszcze jedną zaletę - "jaskółka" wykonana eyelinerem nie będzie odbijać się na opadającej skórze. Wypróbuj tę metodę i oceń rezultaty.

Oglądaj

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia. 

Najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia