Obserwuj w Google News

Jak zrobić baby boomer? Efektowne malowanie paznokci krok po kroku

2 min. czytania
Aktualizacja 21.05.2020
05.04.2019 15:19
Zareaguj Reakcja

Baby boomer to efektowna metoda malowania paznokci, która stanowi świetną alternatywę dla klasycznych paznokci francuskich. Jak zrobić baby boomer? Jak wygląda baby boomer hybryda? Na co zwrócić uwagę podczas robienia takiego manicure? Zebraliśmy dla was najważniejsze informacje.

Paznokcie baby boomer
fot. Shutterstock

Baby boomer to manicure, który nadaje się nie tylko na co dzień, ale też na ważne uroczystości takie jak ślub czy wesele. Wygląda on jak rozmyty manicure francuski albo delikatne paznokcie ombre. Jak zrobić paznokcie baby boomer? To wcale nie takie trudne! Wystarczy sięgnąć po jakościowe składniki i poświęcić temu trochę cierpliwości.

Baby boomer – krok po kroku

Baby boomer najlepiej zrobić w formie paznokci hybrydowych. W ten sposób będziemy mieć pewność, że efekt utrzyma się na nich przez ok. 2 tygodnie. Co potrzebne jest do zrobienia baby boomer hybrydy?

  • lakiery przynajmniej w dwóch kolorach – najlepiej białym i różowym lub beżowym
  • baza
  • top coat
  • lampę do hybryd
  • gąbeczkę do makijażu
  • pęsetę

Jak zrobić paznokcie baby boomer?

Teraz wyjaśnimy, jak zrobić paznokcie baby boomer krok po kroku. Najpierw nakładamy na płytkę paznokcia bazę, którą następnie utwardzamy lampą. Teraz bierzemy beżowy lub różowy lakier i nakładamy dwie warstwy. Następnie przystępujemy do ozdabiania końcówki paznokcia, czyli jego cieniowania białym kolorem. Do tego właśnie potrzebujemy gąbeczki do makijażu i pęsety.

Redakcja poleca

Utnij kawałek gąbki do makijażu. Następnie pomaluj 1/3 paznokcia białym kolorem. Później chwyć gąbkę pęsetą i stempluj paznokieć, kierując się ku nasadzie płytki. Tak pomalowane paznokcie utrwalasz lampą do hybryd. Zanim jednak utwardzisz tak nałożony lakier, pamiętaj o stemplowaniu paznokci kilka razy. Im więcej stemplowań, ale z mniejszą ilością lakieru, tym lepszy efekt i bardziej płynne przejście między dwoma kolorami.

Przygotowane w ten sposób paznokcie pokryj top coatem. Tak przygotowane hybrydy baby boomer robią wrażenie i przede wszystkim cieszą trwałością. Dzięki odpowiedniemu utwardzeniu możesz cieszyć się takim efektem nawet przez 2 tygodnie.

Zobacz także: Babyboomer nails to hit na Instagramie!

Czym jest baby boomer?

Baby boomer to efektowny manicure, który sprawdzi się na wiele okazji. Można go nosić na co dzień, ale też świetnie sprawdzi się w połączeniu z eleganckimi stylizacjami podczas ważnych wydarzeń. Baby boomer łatwo wykonać, a jest trwały i robi wrażenie. Wypróbuj manicure baby boomer już teraz. Satysfakcja z takiej hybrydy gwarantowana!

 

Masz ochotę na nieco bardziej odważne paznokcie? Zamiast baby boomer wypróbuj wzorki na paznokcie. Poniżej przedstawiamy te najmodniejsze!

Wzorki na paznokcie