Obserwuj w Google News

Jak zmyć makijaż bez płynu? Nasz sposób jest skuteczny i kosztuje grosze

2 min. czytania
21.02.2022 12:20
Zareaguj Reakcja

Dokładny demakijaż powinien być podstawą codziennej pielęgnacji. Co zrobić w przypadku, kiedy skończyło nam się mleczko lub płyn? Okazuje się, że istnieje pewien tani trik na usunięcie kosmetyków kolorowych ze skóry.

dmakijaż
fot. Shutterstock

Demakijaż najczęściej wykonujemy wieczorem. To właśnie wtedy sięgamy po mleczka czy toniki, które pomogą nam usunąć make-up. Jeśli jednak nie macie pod ręką takich produktów, powinnyście poznać sprawdzony trik na odpowiednią pielęgnację.

Zobacz także: Ten krem do twarzy do kultowy produkt wśród kobiet. Teraz kupisz go w Lidlu za 29,99 zł

Jak zmyć makijaż bez płynu? Tani i prosty trik

W usunięciu makijażu pomoże nam wazelina. Ten tani produkt doskonale sprawdzi się, kiedy będzie zależało nam na skutecznym i szybkim sposobie. Tłusta konsystencja zda egzamin, kiedy na skórze będziemy mieć wodoodporne produkty. Dodatkowo wazelina jest tania i dostępna w każdej drogerii.

Redakcja poleca

Wystarczy, że odrobinę wazeliny rozprowadzimy na twarzy, a następnie zdejmiemy ją przy pomocy bawełnianego wacika. Ten sposób nie jest jednak polecany osobom z cerą tłustą.

Jak zmyć makijaż? Proste sposoby

Makijaż można również usunąć przy pomocy bawełnianego ręcznika wielorazowego. Wystarczy namoczyć go w wodzie i delikatnie zmyć kosmetyki z twarzy. Kolejnym sposobem, który warto poznać, jest wykorzystanie oleju. Ten produkt doskonale sprawdzi się, kiedy nasza cera jest delikatna i skłonna do podrażnień.

Zobacz także: Te dwa składniki zimą są wyjątkowo potrzebne skórze. Szukaj ich w kosmetykach

Kosmetyki, które znajdziesz w kuchni. TOP 15 naturalnych produktów do pielęgnacji
15 Zobacz galerię
fot. Shutterstock