Obserwuj w Google News

Prosty trik na usunięcie lakieru do paznokci ze skórek. Użyj popularnego produktu

2 min. czytania
16.08.2021 14:27
Zareaguj Reakcja

Wjechanie na skórki pędzelkiem z lakierem do paznokci przydarza nam się często. Istnieje prosty trik, żeby sobie z tym poradzić, nie naruszając manicure'u.

Jak zmyć lakier do paznokci ze skórek? Dwa proste sposoby
fot. Shutterstock

Ten ból zna niemal każda kobieta, która choć raz sama wykonywała swój manicure - umazane lakierem skórki do paznokci. Płytki są bowiem dość małe i czasami trudno nie pobrudzić palca dookoła nich. Wówczas należy go oczyścić - oczywiście przy użyciu zmywacza do paznokci. Trzeba jednak uważać, bowiem zastosowanie klasycznego płatka kosmetycznego może uszkodzić naszą stylizację. Istnieje natomiast prosty sposób na to, żeby oczyścić skórki - niezależnie od tego, czy wykonujemy  manicure hybrydowy, klasyczny czy może żelowy. 

Zobacz także:  Po czym poznać, że czas wyrzucić lakier do paznokci? Ten już nie nadaje się do użytku

Jak zmyć lakier do paznokci ze skórek? Wykorzystaj patyczki do uszu

Ten sposób jest znany od lat i banalnie prosty. Dzięki niemu nie tylko pozbędziecie się lakieru ze skórek, ale też nie uszkodzicie gotowego już manicure'u.

Redakcja poleca

Okazuje się, że niezastąpionym pod tym względem produktem jest tzw. pacynka, czyli patyczek do uszu. Niemal każdy z nas ma go w swojej łazienkowej szafce. Okazuje się, że przyda się nie tylko do czyszczenia uszu.

Zamoczcie jedną z końcówek patyczka w zmywaczu do paznokci. Odsączcie go lekko, a następnie delikatnie umyjcie skórki w miejscach, gdzie pozostał lakier. Dzięki temu nie uszkodzicie całej stylizacji paznokci.

A co jeżeli akurat nie macie pod ręką patyczków do uszu? Istnieje jeszcze jeden sposób, który zdradzamy poniżej. 

Zobacz także:  Sposób na zgęstniały lub zaschnięty lakier do paznokci. Wypróbuj ten prosty i szybki trik

Zmywanie lakieru do paznokci przy pomocy tamponu

Jakiś czas temu portal papilot.pl przytoczył filmik jednej z tiktokerek. Kobieta podzieliła się swoim sposobem na czyszczenie skórek przy pomocy... tamponu.

Jeżeli zatem nie macie pod ręką patyczków do uszu, zawsze możecie sięgnąć po produkty do higieny intymnej. Wystarczy, że weźmiecie tampon z aplikatorem. Złapcie za plastikową część, a końcówkę produktu zamoczcie w zmywaczu. Tak błyskawicznie oczyścicie skórki z lakieru, nie uszkadzając koloru na płytkach.

Zobacz także:  Chcesz zrobić domowy lakier do paznokci? Sprawdź najlepszy przepis

Redakcja poleca

Źródło: papilot.pl