Obserwuj w Google News

Jak zmyć hennę ze skóry? Podpowiadamy, jak to zrobić krok po kroku

2 min. czytania
16.04.2019 13:42
Zareaguj Reakcja

Jak zmyć hennę ze skóry? Odpowiedź jest prosta, jednak wiele z nas stosuje nieodpowiednie metody, które nie dają upragnionych rezultatów. Aby usunąć barwnik, należy użyć odpowiedniego specyfiku zgodnie z naszymi wskazówkami. Sprawdź, jak zmyć hennę ze skóry w bezpieczny i skuteczny sposób.

Tatuaż z henny
fot. Shutterstock

Nie wiesz, jak zmyć hennę ze skóry? Jeżeli twój tatuaż z jakiegoś powodu wygląda nieestetycznie, możesz go usunąć e ekspresowym czasie. Potrzebny ci do tego będzie odpowiedni specyfik. Masz do wyboru kilka tanich i łatwo dostępnych produktów.

Redakcja poleca

Czym zmyć hennę ze skóry?

Henna to barwni, którego nie usuniemy za pomocą samej wody. Z racji tego, że jest mocno napigmentowana, należy do stosunkowo trwałych barwników. Aby ją usunąć będziesz potrzebować jednego z poniższych składników:

  • płyn do demakijażu,
  • pianka do golenia,
  • oliwka dla dzieci,
  • profesjonalny płyn do usuwania henny ze skóry.

Opcjonalnie możemy tez użyć pasty do mycia zębów, wodę utlenioną lub spirytus kosmetyczny.

Kiedy już przygotujesz odpowiedni produkt, nasącz nim wacik, a następnie przez około 2 minuty pocieraj nim miejsce, w którym znajduje się tatuaż. Jeżeli pierwsza próba usunięcia henny nie da odpowiedniego rezultatu, należy powtórzyć zabieg.

Pamiętaj, że im bardziej napigmentowany jest twój tatuaż, tym trudniej będzie ci usunąć hennę ze skóry.

Za pomocą płynu do makijażu, pianki do golenia lub specjalnego płynu możesz zarówno całkowicie usunąć tatuaże z henny, jak i je rozjaśnić. Wszystko zależy od tego, jak długo i intensywnie zastosujesz jeden z podanych wcześniej produktów.

Warto dodać, że hennę ze skóry zmywamy tak samo jak z włosów czy brwi. Jeżeli obawiacie się, że nie udam wam się usunąć jej domowym sposobem, możecie udać się w tym celu do kosmetyczki.

Niektórzy jako alternatywę stosują również pumeks i wodę. Niektórzy decydują się też na użycie tłustego kremu lub wazelinę.

Sprawdź też, na czym polega henna brwi oraz jak stosować hennę do włosów.

Jak szybko zmyć hennę ze skóry - opinie

Zastanawiasz się, jak zmyć hennę ze skóry? Na forach znajdziemy dużo opinii użytkowników, którzy dzielą się swoimi sprawdzonymi sposobami. Poniżej przedstawiamy kilka wybranych propozycji:

Sokiem z cytryny. Tylko strasznie szypie.
 
Spróbuj mleczkiem do demakijażu lub tonikiem. Polecam mleczko bo sama próbowałam.
 
Posmaruj bardzo tłustym kremem. Najlepiej jak najszybciej.

Sprawdź też, jak zmyć hennę z brwi.

 

Większość tatuatorów to prawdziwi artyści! Jeden z nich robi bardzo kobiece tatuaże z motywem roślinnym. Zobaczcie.