Obserwuj w Google News

Jak wzmocnić paznokcie? Poznaj sprawdzone sposoby!

2 min. czytania
Aktualizacja 20.11.2019
05.04.2019 14:06
Zareaguj Reakcja

Zastanawiasz się, jak wzmocnić paznokcie? To pytanie zadaje sobie wiele z nas. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków, których zadaniem jest poprawa kondycji naszych płytek, jednak każdy będzie skuteczny. Poza tym warto też zastosować kilka domowych sposobów. Sprawdź, jak wzmocnić paznokcie w możliwie jak najszybszy czasie.

Manicure
fot. Shutterstock

Zastanawiasz się, jak wzmocnić paznokcie? Do wyboru masz wiele możliwości. Zaliczamy do nich zarówno domowe sposoby, jak i gotowe produkty dostępne w drogeriach. Poznajcie sprawdzone triki na wzmocnienie paznokci. Już po misiącu możesz spodziewać się pierwszych efektów! Płytki będą mocne i zdrowe jak nigdy dotąd.

Redakcja poleca

Co na wzmocnienie paznokci?

Wygląd twoich paznokci może być uzależniony od wielu czynników. Zaliczamy do nich m.in. geny, sposób pielęgnacji paznokci, rodzaj stosowanych na nie kosmetyków, dieta, stan zdrowia, częstotliwość nakładania i sposób zdejmowania żelu/hybrydy/akrylu. Niektóre z nas mogą pochwalić się grubymi, mocnymi płytkami, a inne mają z natury cienkie i łamliwe paznokcie. Na szczęście można temu zaradzić.

Jak wzmocnić paznokcie? Do wyboru masz następujące rodzaje gotowych produktów do paznokci:

Jeśli chcesz uzyskać najlepszy rezultat, koniecznie zastosuj wszystkie możliwe sposoby na wzmocnienie paznokci.

Suplementy diety zawierające magnez, cynk, krzem, wapń i żelazo powinny stosować wszystkie te osoby, które mają niedobory witamin w organizmie. Dzięki temu po regularnym stosowaniu przez około 2 miesiące zauważycie znaczną różnicę. Paznokcie będą mocne i przestaną się rozdwajać.

Olejek rycynowy na paznokcie to kolejny hit w pielęgnacji płytek. Nie dość, że paznokcie staną są mocniejsze, to jeszcze pięknie wygładzone. Olejek zapewni im lepszy wygląd już po 2-3 tygodniach regularnego stosowania.  
Zaś odżywka do paznokci wzmacnia, odżywia, stanowi doskonałą bazę pod lakier do paznokci, ale może też być uzupełnieniem manicure, zapobiega łamaniu paznokci, nabłyszcza i zapobiega ich żółknięciu.

Jak wzmocnić paznokcie domowym sposobem?

Poza kosmetykami do paznokci dostępnymi w drogeriach i sklepach internetowych warto zastosować też domowe sposoby na wzmocnienie paznokci.

Zanim zaczniesz z nich korzystać upewnij się, czy w odpowiedni sposób je pielęgnujesz. Jeśli chcesz mieć mocne paznokcie zrezygnuj ze zmywacza z dodatkiem acetonu, regularnie rób sobie przerwy od nakładania żelu, hybrydy i akrylu na płytki. Ponadto staraj się zmywać naczynia w rękawiczkach gumowych oraz stosuj kremy do pielęgnacji skóry dłoni oraz paznokci.

Do domowych sposobów na wzmocnienie paznokci należy stosowanie różnego rodzaju olejków poprzez wcieranie ich w płytki za pomocą pędzelka. Do najpopularniejszych i najskuteczniejszych olejków do pielęgnacji paznokci zaliczamy ol ej  z  dzikie j  różyi olejek cytrynowy, którego zadaniem jest rozjaśnienie płytki i usunięcie przebarwień.

 

Lubisz malować paznokcie? Mamy coś specjalnie dla ciebie. Poznaj najciekawsze wzorki, które zagwarantują ci oryginalny manicure!

Wzorki na paznokcie