Obserwuj w Google News

Jak wzmocnić łamliwe paznokcie? Dzięki tym trikom twój manicure będzie wytrzymały

2 min. czytania
19.04.2022 15:11
Zareaguj Reakcja

Paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Jak zatem wzmocnić je, żeby przestały się łamać i wyglądały zjawiskowo? Wypróbuj te domowe sposoby.

Jak wzmocnić łamliwe paznokcie? Dzięki tym trikom twój manicure będzie wytrzymały
fot. Shutterstock

Paznokcie często bywają problematyczne dla kobiet. Gdy są odpowiednio zadbane, mogą być świetnym uzupełnieniem naszej stylizacji. Problem polega jednak na tym, że często płytka jest łamliwa i pękająca. Co zrobić, żeby poprawić stan paznokci? Okazuje się, że wystarczy przestrzegać pewnych zasad, a oprócz tego warto postawić na kilka domowych sposobów, które sprawią, że wzmocnimy płytkę, a nasz manicure będzie zjawiskowy. 

Zobacz także:  Co jeść, żeby wzmocnić paznokcie? Włącz do jadłospisu te produkty

Jak wzmocnić łamliwe paznokcie? Domowe kosmetyki i suplementy

O włosy i paznokcie warto dbać przede wszystkim od środka. Właśnie dlatego podstawą jest odpowiednio dobrana dieta, ale też stosowanie suplementów.

Redakcja poleca

Naszym paznokciom niezwykle potrzebny jest zawarty w czekoladzie magnez. Jego źródłem są także orzechy i nasiona. Warto sięgać również po czerwone mięso, fasolę i szpinak, które zawierają dość sporo żelaza. Paznokcie potrzebują też cynku, który znajdziemy w tłustych rybach oraz witamin z grupy B - ich źródłem jest szpinak, brokuł i nabiał. 

Dobrze sprawdzą się też różnego rodzaju zioła. Paznokcie wzmacnia m.in. skrzyp oraz pokrzywa. Pomoże nam też odpowiednia suplementacja. Cynk, wapń i żelazo można uzupełniać także przy pomocy tabletek. W przypadku paznokci warto suplementować również witaminy B i A oraz kwasy omega-3. 

Zobacz także:  Suplementy diety, które mają wpływ na nasz wygląd. Działają lepiej niż kosmetyki

Jak wzmocnić łamliwe paznokcie? Triki i domowe sposoby

Gdy już wiemy, jak dbać o paznokcie od wewnątrz, możemy przejść do zewnętrznej pielęgnacji. Najlepiej odżywiać je przy pomocy domowych kosmetyków. Odżywka do paznokci z oliwy z oliwek czy żelatyny to absolutny hit na wzmocnienie płytki. 

Warto też chronić paznokcie przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Do sprzątania zawsze używaj gumowych rękawiczek. Regularnie nawilżaj skórę rąk i staraj się robić przerwy od lakieru - zwłaszcza gdy stosujesz manicure hybrydowy. Unikaj też stosowania środków do dezynfekcji na bazie wysuszającego alkoholu. 

Zobacz także:  Maniciurzystka pokazała zniszczone paznokcie swojej klientki. Nic brzydszego dziś nie zobaczycie

Modne paznokcie na 2022 rok: TOP 10 inspiracji prosto z Instagrama
10 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

Źródło: papilot.pl/doz.pl/radiozet.pl