Obserwuj w Google News

Dzięki temu szybkiemu trikowi uratujecie pokruszony puder. Wypróbujcie go

1 min. czytania
20.10.2021 15:40
Zareaguj Reakcja

Jeśli do tej pory wyrzucałyście pokruszony puder do kosza - popełniałyście błąd. Istnieje pewien trik, który pomoże uratować popsuty kosmetyk w kilka minut.

puder
fot. Shutterstock

Puder w kamieniu można w prosty sposób popsuć. Wystarczy, że upadnie z dużej wysokości na podłogę i rozsypie się w drobny mak. Pokruszony wygląda niezbyt estetycznie, a dodatkowo znacznie trudniej użyć go podczas wykonywania makijażu. Istnieje jednak pewien trik, który pomoże uratować taki kosmetyk.

Redakcja poleca

Jak naprawić pokruszony puder? Sprawdzony trik

Jeśli wasz puder pęknie, pod żadnym pozorem go nie wyrzucajcie. Nasz sprawdzony trik, który wykonacie w kilka minut, sprawi, że szybko go naprawicie. Do uratowania kosmetyku potrzebować będziecie ręcznika papierowego, kilku kropel spirytusu salicylowego oraz małą łyżeczkę.

Ratowanie pudru zaczynamy od rozdrobnienia go - najlepiej, jeśli uzyskamy pył. Następnie do drobinek dolewamy kilka kropel alkoholu - mieszamy do połączenia się składników. Tak przygotowany puder przekładamy do pudełka, a następnie dociskamy przy pomocy ręcznika papierowego. Dla uzyskania lepszego efektu warto odstawić kosmetyk na kilka godzin do lodówki.

Jak przechowywać kolorowe kosmetyki? Podpowiadamy

Kosmetyki kolorowe wymagają odpowiedniego przechowywania. Istnieje wiele produktów, którym może przeszkadzać ciepło. Pod wpływem wysokiej temperatury zmienia się ich konsystencja, dlatego warto umieścić je w lodówce. W chłodziarce powinny być ustawione na półkach znajdujących się na drzwiczkach.

Zobacz także: To największy trend makijażowy tego sezonu. Nawiązuje do mody z lat 90.