Obserwuj w Google News

Jak ukryć odrosty na włosach? 10 sprawdzonych sposobów!

2 min. czytania
Aktualizacja 27.04.2020
27.04.2020 18:00
Zareaguj Reakcja

Kilka szybkich sztuczek pomoże ci odłożyć w czasie wizytę u fryzjera. Sprawdzone sposoby na odrost włosów!

Jak ukryć odrosty
fot. East News

Nie każde odrosty są wynikiem zaniedbania i odwlekania w nieskończoność wizyty u fryzjera. Często musimy odłożyć farbowanie włosów ze względu na ich złą kondycję lub po prostu chcemy wrócić do naturalnego koloru. Na szczęście jest wiele skutecznych i prostych sposobów na przetrwanie z odrostami kilku, a nawet kilkunastu tygodni.

Zatem jak ukryć odrosty? Zobacz, jak na kilka szybkich sposobów można je zakamuflować.

Redakcja poleca

Jak ukryć odrost na włosach?

Spray rozświetlający

  • Spray rozświetlający posiada w składzie wyciągi z owoców cytrusowych bądź rumianku. Efekty stosowania takiego produktu widać po kilku użyciach.  

Warkocze

  • Plecionki skutecznie zasłonią i odwrócą uwagę od odrostów. Jeżeli mamy za krótkie włosy, można zaopatrzyć się w opaskę imitującą naturalne warkocze. 

Szampon koloryzujący

  • Regularne mycie szamponem koloryzującym to sposób dla osób, które muszą pozbyć się odrostów, chociaż na tydzień. Takich produktów należy używać ostrożnie, ponieważ zawierają wodę utlenioną.  

Opaska lub chusta

  • To świetny i co ważne, modny sposób na szybkie ukrycie odrostu. Chusta może być szeroka, jeśli chcemy stworzyć fryzurę stylizowaną na klimat retro, a opaska cienka i bardziej elegancka, jeśli bliższy jest nam trend glamour.  

Loki

  • Kręcone i falowane włosy świetnie ukrywają odrosty. Wyglądają też efektownie, więc prędzej ktoś zauważy oszałamiający skręt, niż różnicę w kolorze pasm. 

Odpowiednia stylizacja

  • Najprostszym sposobem ukrycia odrostów jest zmiana strony przedziałka. Jeżeli zawsze robiliśmy go na środku, przenieśmy pasma na lewą lub prawą stronę. Zmieniając ułożenie, włosy odbiją się od nasady i zyskują na objętości, a to sprawia, że różnica w kolorach jest niemal niewidoczna.  

Grzywka

  • Grzywka skutecznie ukryje odrosty. Jeżeli jej nie mamy, a nasze pasma są odpowiednio długie, zróbmy tymczasową. Upnijmy włosy na czubku głowy, a następnie podzielny je na dwie części. Pierwszą zarzućmy na czoło, drugą owińmy wokół kucyka tak, by stworzyć kok.  

Płukanka roślinna

  • Płukanka z rumianku i cytryny to sposób dla jasnych włosów, a z kory dębu dla ciemnych. Po kilku myciach pasma zmienią odcień. Co ważne, jest to naturalny patent na zlikwidowanie różnicy w kolorach.  

Sztyft koloryzujący

  • Warto zaopatrzyć się w specjalny sztyft koloryzujący do włosów, który wyglądem i konsystencją przypomina pomadkę do ust. Przyda się w ekstremalnych, podbramkowych sytuacjach. Jest dostępny w kilku odcieniach i co ważne, pokrywa nawet siwe włosy.  

Kok

  • Wysokie upięcie z natapirowanymi włosami u nasady skutecznie ukryje różnice w kolorach. Zwiększając objętość, przykryjemy odrost pod warstwą odbitych od skóry głowy pasm.  

Wypróbujecie nasze sposoby?

Zobacz także: Budowa i struktura włosa. Jak powstaje i na czym polega cykl włosowy?

Najpiękniejsze fryzury dla długich włosów