Obserwuj w Google News

Jak szybko rosną paznokcie i jak przyspieszyć wzrost paznokci?

2 min. czytania
Aktualizacja 20.11.2019
10.04.2019 13:55
Zareaguj Reakcja

Jak szybko rosną paznokcie? To pytanie bardzo często pada na kobiecych forach internetowych? Każda z nas chciałaby mieć długie i zdrowe paznokcie, jednak aby uzyskać zadowalające rezultaty należy stosować się do kilku podstawowych wskazówek. Sprawdź, co zrobić żeby paznokcie szybciej rosły.

Manicure
fot. Shutterstock

Zastanawiasz się, jak szybko rosną paznokcie? Jak wiadomo, jest to sprawa bardzo indywidualna. Zależy to między innymi od naszych genetycznych uwarunkowań, od tego, jak dbamy o nasze płytki oraz jaką stosujemy dietę. Z naszego artykułu dowiesz się, jak przyspieszyć wzrost paznokci.

Redakcja poleca

Jak szybko rosną paznokcie?

Paznokcie rosną przez całe życie. Są zbudowane keratyny i mają grubość od 0,5 do 0,7 mm. Szybkość wzrostu paznokci wynosi ok. 0,1 mm/dzień, jednak należy pamiętać, że paznokcie u rąk rosną szybciej niż paznokcie stóp. Ponadto w tym przypadku nie bez znaczenia jest też pora roku. Okazuje się bowiem, że latem paznokcie rosną szybciej rosną niż zimą.

Oto najważniejsze funkcje, które pełnią nasze paznokcie:

  • ochrona opuszków palców przed urazami,
  • ułatwienie chwytania,
  • utrzymywanie małych przedmiotów,
  • zwiększenie wrażliwości dotykowej,
  • ich stan wykorzystywany jest w diagnostyce różnych chorób,
  • pełnią funkcję funkcję estetyczną.

Paznokcie u palców rąk rosną z prędkością 2 - 3 mm na miesiąc. Dodajmy też, że całkowita wymiana paznokcia odbywa się przez około 6 miesięcy. Paznokcie u palców stóp rosną tylko 1 - 1.5 mm na miesiąc. Ich odnowa jest możliwa w ciągu 12 miesięcy.

Sprawdź też, jak wzmocnić paznokcie i jak szybko zapuścić paznokcie.

Co zrobić żeby paznokcie szybciej rosły - opinie

Wiele osób pyta w internecie, co zrobić żeby paznokcie szybciej rosły. Na forach internetowych użytkowniczki dzielą się wiedzą na temat paznokci, podają sprawdzone sposoby na przyspieszenie porostu oraz wzmocnienie płytek.

Są też specjalne odżywki, które wzmacniają i przyspieszają porost paznokci :) W miesiąc na pewno Ci się uda. Tylko używaj koniecznie odżywek wzmacniających i jakiegoś bezbarwnego lakieru, wtedy będę mocniejsze i nie będą Ci się łamać i rozdwajać.

Chcesz wiedzieć, jak przyspieszyć wzrost paznokci warto stosować witaminy i inne pierwiastki, takie jak: witaminy – A, B

1

, B

2

, B

6

, B

12

, C, E, PP, H, kwas pantotenowy i foliowy, cynk, jod, żelazo, ziele skrzypu polnego, L-cysteina, β-karoten.

Ponadto trzeba zapanować nad naszymi niezdrowymi nawykami. Skończ z obgryzaniem paznokci i regularnie stosuj odżywki wzmacniające płytki.

Większość osób twierdzi, że wystarczy miesiąc na zapuszczenie paznokci. A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

 

Masz ochotę na oryginalny manicure? Znudził ci się klasyczny french? Mamy coś specjalnie dla ciebie. Poznaj najmodniejsze wzorki na paznokcie!

Wzorki na paznokcie