Obserwuj w Google News

Wazelina na twarz to hit w pielęgnacji. Sprawdź, jak ja stosować

2 min. czytania
10.01.2022 15:17
Zareaguj Reakcja

Nakładanie wazeliny na twarz to hit w ostatnim czasie. Okazuje się, że poprawne stosowanie tego kosmetyku w pielęgnacji może znacząco poprawić wygląd naszej cery.

wazelina na twarz
fot. Shutterstock

Wazelina w kosmetyce jest coraz bardziej popularna. Wprowadzenie jej do naszego rytuału pielęgnacyjnego może pozytywnie wpływać na nawilżenie, odżywienie i wygładzenie skóry. Sprawdźcie, jak poprawnie nakładać wazelinę na twarz, aby przyniosła, jak najwięcej korzyści.

Zobacz także: Ten krem do twarzy poradzi sobie z pierwszymi zmarszczkami. Kupisz go w Biedronce za 4,99 zł

Jak stosować wazelinę na twarz? Podpowiadamy

Czysta wazelina bez żadnych dodatków jest bezpieczna dla skóry, a także nie powoduje alergii czy podrażnień. Może być stosowana zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych z cerą problematyczną. Jeśli mamy suchą skórę twarzy należy zastosować zabieg wazelinowania cery. W zależności od potrzeb taką pielęgnację warto wykonać 2-3 razy w tygodniu.

Redakcja poleca

Wazelinę należy nałożyć na całą twarz, najlepiej na całą noc. Rano wystarczy zmyć kosmetyk ciepłą wodą z dodatkiem mydła lub delikatnego żelu do mycia skóry. Dzięki takiej pielęgnacji twarz stanie się promienna oraz nawilżona.

Kiedy warto stosować wazelinę na skórę?

Wazelina doskonale sprawdzi się, kiedy nasza skóra jest przesuszona. Zabieg wazelinowania warto wykonywać jesienią oraz zimą, ponieważ to właśnie wtedy nasza cera jest najbardziej narażona na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych. Jeśli zabieg będziemy wykonywać regularnie, z pewnością pierwsze efekty zauważymy już po kilku tygodniach.

Zobacz także: Jak usunąć wągry? Błyskawiczny sposób na pozbycie się zaskórników z twarzy

Kosmetyki, które znajdziesz w kuchni. TOP 15 naturalnych produktów do pielęgnacji
15 Zobacz galerię
fot. Shutterstock