Obserwuj w Google News

Jak się pozbyć zaskórników na nosie? Zdradzamy najlepsze domowe sposoby

2 min. czytania
17.11.2021 15:44
Zareaguj Reakcja

Pojawiające się na nosie zaskórniki to częsty problem wielu osób. Sprawdźcie, jak sobie z nimi poradzić domowymi sposobami.

zaskórniki na twarzy
fot. Shutterstock

Zaskórniki najczęściej pojawią się na nosie raz w okolicy strefy T. Możemy wyróżnić dwa rodzaje takich zmian skórnych. Bywają one zamknięte oraz otwarte. Jeśli chcemy się ich szybko pozbyć, warto poznać domowe triki na ich bezinwazyjne usunięcie.

Zobacz także: Jak się pozbyć kaszki na twarzy? Poznaj nasze sprawdzone sposoby

3 domowe sposoby na pozbycie się zaskórników na nosie

Jeśli chcecie szybko usunąć zaskórniki na nosie, koniecznie wykorzystajcie w swojej pielęgnacji babcine sposoby. To właśnie one sprawią, że szybko pozbędziecie się tego uporczywego problemu.

Redakcja poleca

Jednym z lepszych sposobów na pozbycie się zaskórników na nosie jest zastosowanie maseczki z żelatyny. Wystarczy rozpuścić 2 łyżki żelatyny w 40 ml wody i nałożyć na nos. Po około 10 minutach maskę należy zdjąć, a twarz przemyć ciepłą wodą.

Kolejnym znanym trikiem wśród naszych babć jest maska z jajek. Ten sposób wymaga od nas tylko ubicia białka. Powstałą pianę nakładamy na okolice pokryte zaskórnikami. Po 15 minutach całość zmywamy ciepłą wodą. Maska zwęży pory i usunie wągry.

Ostatnim sposobem na pozbycie się zaskórników na nosie jest wykorzystanie parówki. Wystarczy do miski nalać wrzącej wody i pochylić się nad nią w odległości około 20 cm. Cały zabieg powinien trwać około 10 minut. Para szybko oczyści cerę z wągrów i zaskórników.

Jakie są przyczyny powstawania zaskórników?

Jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zaskórników na twarzy są problemy hormonalne. Widoczne zmiany na twarzy pojawiają się również z powodu nadmiernej produkcji sebum, a także podczas nieodpowiedniego oczyszczania skóry. Źle dobrane kosmetyki również mogą doprowadzać do zatykania porów.

Zobacz także: Wypadają ci włosy? Wypróbuj szampon z Rossmanna, który teraz kupisz za 9 zł

Danuta Stenka w czarnej koszulce i krótkich włosach
15 Zobacz galerię
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News