Obserwuj w Google News

Jak pozbyć się blizn? Zdradzamy domowe sposoby

2 min. czytania
29.10.2021 13:05
Zareaguj Reakcja

Blizny na ciele mogą być skutkiem operacji, upadku, oparzenia czy trądziku. Okazuje się, że można sobie z nimi poradzić domowymi sposobami. Sprawdźcie, czy je znacie.

sposoby na blizny
fot. Shutterstock

Blizny na skórze mogą mieć wiele przyczyn. Dowiedzcie się, jak szybko pozbyć się tych zmian, stosując domowe triki wypróbowane przez nasze mamy i babcie. Będziecie zaskoczeni, tym jak szybko sobie z nimi poradzą.

Zobacz także: Jak zlikwidować opuchliznę pod oczami? Ten naturalny kosmetyk znajdziesz w swojej kuchni

Jak usunąć blizny domowymi sposobami? Sprawdzone triki

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na usunięcie blizn jest zastosowanie oleju kokosowego. Ten produkt sprawi, że nieestetyczny ślad stanie się jaśniejszy i przez to mniej widoczny.

Kolejnym trikiem na pozbycie się blizn jest stosowanie wyciągu z cebuli. To on sprawi, że zmiany na skórze rozjaśnią się i wygładzą.

Redakcja poleca

Jeśli te dwa pierwsze sposoby nie pomogą, warto poznać trzeci. W zmniejszeniu blizn doskonale poradzą sobie olejki eteryczne. Szczególną uwagę warto zwrócić na różany, ponieważ ma on wysoką zawartość przeciwutleniaczy oraz kwasów tłuszczowych. Te składniki szybko regenerują naskórek.

Czwartym trikiem jest stosowanie okładów z siemienia lnianego. Olej zawarty w nasionach wykazuje działanie przeciwzapalne, zmiękczające oraz rozjaśniające.

Jak często stosować domowe sposoby na usunięcie blizn? Podpowiadamy

Te domowe triki na usunięcie blizn należy stosować regularnie. Ojej kokosowy, wyciąg z cebuli, olejek różany czy siemię lniane powinno się nakładać nawet trzy razy w tygodniu. Dzięki takiej pielęgnacji szybko pozbędziemy się uciążliwego problemu.

Zobacz także: Ten krem świetnie poradzi sobie z pielęgnacją skóry. Kosztuje tylko 4,99 zł

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o pielęgnacji włosów
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock