Obserwuj w Google News

Jak rozjaśnić za ciemny podkład? Oto trzy domowe sposoby, które są proste i skuteczne

2 min. czytania
22.04.2021 09:56
Zareaguj Reakcja

Chyba większość z nas choć raz nieodpowiednio dopasowała kolor podkładu do skóry. Zbyt ciemny fluid może nie tylko nas postarzeć, ale i sprawi, że będziemy wyglądać karykaturalnie. Co zrobić w takiej sytuacji? Przedstawiamy trzy domowe sposoby na to, jak rozjaśnić za ciemny podkład.

Jak rozjaśnić za ciemny podkład? Oto trzy domowe sposoby, które są proste i skuteczne
fot. SHUTTERSTOCK

Domowe sposoby to temat, który od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie ma się co dziwić. Takie metody są przeważnie bardzo skuteczne, proste do wykonania oraz tanie - zazwyczaj potrzeba jedynie kilku produktów, które większość z nas znajdzie w domu. Poniżej znajdziecie prosty sposób na rozjaśnienie zbyt ciemnego podkładu.

Redakcja poleca

Jak rozjaśnić podkład? Oto trzy domowe sposoby 

Podkład to dla wielu kobiet podstawowy element codziennego makijażu. Maskuje mniejsze i większe niedoskonałości, a przy tym poprawia koloryt cery. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiedni odcień fluidu, który będzie pasować do naszej skóry. Dzięki temu będziemy wyglądać naturalnie i świeżo. Nie jest to jednak takie proste, jak się wydaje. 

Zapewne większość z nas choć raz w życiu zakupiła podkład, który w domu okazał się być zbyt ciemny i nie pasował do naszej karnacji. Na szczęście jest kilka prostych domowych sposobów na to, jak rozjaśnić fluid.

Zobacz też:  Jak przyciemnić podkład? Oto trzy proste i tanie sposoby, które można wykonać w domu

Pierwszą metodą jest połączenie podkładu z nawilżającym kremem do twarzy. Wystarczy, że wlejemy do miseczki oba nasze kosmetyki (trzeba uważać na proporcje!), a następnie dokładnie je będziemy mieszać aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Warto w tym miejscu wspomnieć, że w ten sposób nie tylko rozjaśnimy nasz produkt, ale także spowodujemy, że będzie miał on nieco lżejszą konsystencję. To zatem doskonała metoda przede wszystkim dla osób, którym nie zależy na mocnym kryciu.

Domowe sposoby na rozjaśnienie podkładu

Jeśli z jakichś przyczyn nie odpowiada nam wspomniany powyżej sposób, to można wypróbować inny, w którym za ciemny fluid łączymy z bazą pod makijaż. Wystarczy, że dodamy do naszego podkładu przezroczystą bazę, która sprawi, że produkt stanie się mniej napigmentowany, a co za tym idzie - jaśniejszy. 

Trzecią i zarazem ostatnią metodą jest połączenie naszego podkładu z innym, jaśniejszym fluidem, który przykładowo zalega nam na półce. Nic nie stoi na przeszkodzie, by łączyć produkty dwóch różnych marek, o innych konstytencjach. Ten sposób pozwoli nam uzyskać nawet kilka nowych odcieni. Wszystko zależeć będzie od tego, jakich użyjemy proporcji.

Jeśli zatem przez przypadek wybierzemy zbyt ciemny podkład, to nie warto załamywać rąk i wydawać pieniędzy na nowe produkty, tylko wypróbować te domowe i proste sposoby.

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.

Najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia

RadioZET.pl