Obserwuj w Google News

Jak przykleić rzęsy w domu? Mamy sprawdzone sposoby

2 min. czytania
Aktualizacja 21.01.2020
06.05.2019 14:28
Zareaguj Reakcja

Jak przykleić rzęsy w domu? To jedno z najczęściej pojawiających się pytań kobiet, które decydują się na sztuczne rzęsy i efekty, jakie dają. Najczęściej przyklejaniem rzęs zajmuje się wyspecjalizowana w tym zakresie osoba, ale można to zrobić także w domu. Jak przykleić sztuczne rzęsy? Podpowiadamy.

Sztuczne rzęsy
fot. Shutterstock

Sztuczne rzęsy to jedna z ulubionych metod kobiet na to, żeby powiększyć oko i jednocześnie zaoszczędzić czas spędzany codziennie na robieniu makijażu. Zanim jednak kobiety zdecydują się na nie, zastanawiają się - jak przykleić rzęsy? To wcale nie takie trudne, jak się wydaje. Przyklejanie rzęs można zrobić za pomocą kilku metod. Jak przykleić rzęsy? Skorzystajcie z naszych porad.

Jak przykleić rzęsy

Zacznijmy od tego, że sztuczne rzęsy występują w kilku różnych wariantach. Mogą to być rzęsy 1 do 1, rzęsy 2D, rzęsy 3D i inne przyklejane metodą objętościową. Jednak, aby sprawić sobie tego typu rzęsy, trzeba się udać do profesjonalnego salonu kosmetycznego.

Przedłużanie rzęs można też wykonać samodzielnie w domu - np. za pomocą pasków z rzęsami. Jak przykleić rzęsy i na co zwrócić uwagę? Warto pamiętać o kilku rzeczach.

Przed przyklejeniem rzęs sprawdź, czy nie jesteś uczulona na klej do rzęs. Może on wywołać reakcje alergiczne jak każdy specyfik stosowany do makijażu czy pielęgnacji. Jeżeli ten etap masz już za sobą, przystępujemy do klejenia rzęs.

Redakcja poleca

Jak przykleić doczepiane rzęsy? Mamy dla ciebie prostą instrukcję w kilku krokach.

1. Najpierw narysuj czarną kreskę nad linią rzęs na górnej powiece. Następnie wytuszuj rzęsy, ale tak, żeby były dobrze rozdzielone, rozczesane i bez żadnych grudek.

2. Następnie wyjmij z opakowania sztuczne rzęsy na pasku i przyłóż do powieki, aby sprawdzić, czy rozmiarowo pasują do twojego oka. Jeżeli są za długie, skróć je od zewnętrznej strony. Tak przygotowane rzęsy przyklej w odległości 1-2 mm przed krawędzią tęczówki od strony wewnętrznej. Pasek sztucznych rzęs nie powinien kończyć się w kąciku oka, bo niewygodnie będzie ci nim mrugać.

3. Rzęsy przyklejasz klejem do rzęs - pasek dociskasz jak najbliżej linii własnych rzęs.

4. Nierówności możesz wyrównać eyelinerem, którym robiłaś wcześniej kreskę na powiece.

Jak zdjąć sztuczne rzęsy

Takie sztuczne rzęsy utrzymają się na twoich własnych przez pewien czas, ale następnie będą wymagały zdjęcia i odpowiedniej pielęgnacji rzęs i powieki. Jak zdjąć sztuczne rzęsy? Na to też mamy kilka sprawdzonych sposobów. Wystarczy, że użyjesz specyfiku, który rozpuści klej - czyli najlepiej kosmetyku do demakijażu lekko natłuszczające.

 

Pielęgnacja cery nie należy do najłatwiejszych. Jak odpowiednio o nią zadbać? Przede wszystkim eliminując najbardziej powszechne błędy w jej pielęgnacji.   

10 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery