Obserwuj w Google News

Jak pozbyć się blizn potrądzikowych? Znamy pewien sposób

1 min. czytania
18.10.2021 15:31
Zareaguj Reakcja

Trądzik to przewlekła choroba, z którą walczy dużo osób. Na skórze powstają wtedy widoczne zmiany, które nie dość, że są trudne do usunięcia, to jeszcze zostawiają po sobie liczne blizny. Okazuje się, że wystarczy zastosować jeden trik, aby szybko je usunąć.

pielegnacja skory octem jablkowym
fot. Shutterstock

Blizny potrądzikowe powstają wskutek uszkodzenia skóry właściwej oraz jej głębszych warstw. Każda zmiana może nieść za sobą pojawienie się blizny czy przebarwienia. Warto więc poznać pewien sposób na to, by jak najlepiej wspomóc odbudowę naskórka.

Redakcja poleca

Jak pozbyć się blizn potrądzikowych? Wypróbujcie ten trik

Jednym z bardziej skutecznych trików na pozbycie się widocznych blizn potrądzikowych jest regularne stosowanie octu jabłkowego. Wystarczy nasączyć wacik odrobiną tego produktu, a następnie przemyć skórę. Zawarty w nim kwas usunie martwy naskórek i oczyści cerę.

Taki zabieg powinno się przeprowadzać dwa razy dziennie. Po "domowej tonizacji" należy umyć twarz zimną wodą, a następnie nawilżyć skórę kremem.

Pielęgnacja skóry trądzikowej krok po kroku

Osoby ze skórą trądzikową powinny unikać olejków oraz tłustych kosmetyków. Warto postawić na nawilżający krem na noc, który pomoże zachować lepszy wygląd cery oraz dokładnie ją nawilży. Należy również zrezygnować z obciążających skórę mocno kryjących podkładów, które zapychają pory oraz przyczyniają się do powstawania wyprysków.

Zobacz także: Szybki sposób na pozbycie się wyprysków. Ten trik was zaskoczy