Obserwuj w Google News

Jak powiększyć oczy? Do wyboru masz 3 proste triki!

2 min. czytania
23.04.2019 15:00
Zareaguj Reakcja

Zastanawiasz się, jak powiększyć oczy za pomocą makijażu? Bedą ci do tego potrzebne odpowiednie kosmetyki oraz trochę wprawy. Do wyboru masz kilka metod. Z naszego artykułu dowiesz się, w jaki sposób szybko i w prosty sposób optycznie powiększyć oczy.

makijaż oka
fot. Shutterstock

Narzekasz na zbyt małe oczy? Okazuje się, że za sprawą odpowiedniego makijażu możesz optycznie powiększyć oczy i tym samym podkreślić swoje spojrzenie. W tym celu możesz zastosować 3 łatwe triki stosowane przez profesjonalnych wizażystów. Podpowiadamy, jak powiększyć oczy krok po kroku.

Redakcja poleca

Jak powiększyć oczy?

Poniżej przedstawiamy 3 techniki, dzięki którym uzyskasz wymarzony rezultat.

  • dwukolorowe cienie do powiek,
  • kreska zrobiona za pomocą kredki lub eyelinera,
  • mocno wytuszowane rzęsy.

Zgodnie z pierwszą metodą powiększysz swoje oczy za pomocą dwukolorowych cieni do powiek, które wymodelują kształt oka. Jaśniejszy odcień aplikuj na całą powierzchnię ruchomej powieki oraz w wewnętrznych kącikach. Zaś ciemniejszy cień nanieś na zewnętrzne kąciki oczu, jednak pamiętaj, aby końce uniesione były lekko górze.

Doskonałym pomysłem na optyczne powiększenie oczu jest też naniesienie kresek. Rezultaty będą najlepiej widoczne u osób, których powieki wyraźnie opadają. Pamiętaj, że za pomocą kredki czy eyelinera możesz nie tylko powiększyć optycznie oczy, ale też nadać im dowolny kształt. Warto jednak zaznaczyć, że najczęściej popełnianym błędem jest zakończenie kreski z zewnętrznej strony oka poniżej jego wysokości. Pamiętaj więc, że kreska powinna iść lekko do góry, a nie w dół.

Zobacz także: Jak zrobić kreskę na oku?

Mocno wytuszowane rzęsy to ostatni sposób na powiększenie oka. Jest on zdecydowanie najłatwiejszą techniką, z którą poradzą sobie nawet te z was, które mają niewielkie pojęcie na temat nakładania makijażu.

Jak powiększyć oczy - inne triki

Zastanawiasz się, jak powiększyć oczy bez konieczności stosowania kosmetyków do makijażu? W tym celu możesz użyć zalotki, która podkręcając rzęsy, jednocześnie "otworzy" oko. Do wyboru masz również sztuczne rzęsy oraz makijaż permanentny oczu.

Zrezygnuj z podkreślania kredką dolnej powieki. W innym wypadku możesz optycznie zmniejszyć oko. Najlepiej jest malować wyłącznie zewnętrzną stronę dolnej powieki.