Obserwuj w Google News

Jak Polacy oceniają swój wygląd? Najnowsze wyniki badań nie napawają optymizmem

2 min. czytania
24.02.2021 11:57
Zareaguj Reakcja

Nie od dziś wiadomo, że Polacy bardzo krytycznie oceniają siebie i swój wygląd. Niestety z czasem te tendencje coraz bardziej się nasilają. Nowe wyniki badań pokazują, że mamy więcej kompleksów niż mogłoby się wydawać.

kobieta
fot. Shutterstock

Polacy lubią skupiać się na swoich wadach, zamiast doceniać to, z czego mogą być dumni. Co ciekawe, aż 79% naszych rodaków ma kompleksy. Poznajcie szczegóły raportu opublikowanego przez markę Nutridome.

Redakcja poleca

Jak Polacy postrzegają swój wygląd? Wyniki badań

Wydaje się, że kobiety i mężczyźni z Polski raczej nie powinni mieć kompleksów na punkcie wyglądu. Dodajmy, że przedstawiciele innych nacji postrzegają nas jako atrakcyjnych. Mimo to nasza samoocena jest bardzo niska. Już będąc nastolatkami, często nie akceptujemy siebie takimi, jakimi jesteśmy. A później bywa jeszcze gorzej...

Z raportu przeprowadzonego przez firmę Nutridome wynika, że 79% Polaków ma problemy z zaakceptowaniem swojego wyglądu. Okazuje się, że najwięcej kompleksów mają osoby z grupy wiekowej 18-24 lata. Wśród nich dominują kobiety. Na szczęście z upływem czasu jesteśmy coraz bardziej dla siebie łaskawe. Osiągając wiek 50-60 lat, z brakiem akceptacji samych siebie zmaga się połowa z nas.

Zobacz także: Została okrzyknięta najseksowniejszą babcią świata. Ma 50 lat i niesamowitą figurę

Co Polacy najczęściej chcieliby w sobie zmienić?

Polacy, w szczególności kobiety, najbardziej niezadowoleni są ze swojej wagi. Poza tym nasze rodaczki narzekają też na cellulit i wystający brzuch. Panowie zaś chcieliby poprawić rysy twarzy i mieć bardziej umięśnioną klatkę piersiową. A jak wy oceniacie swój wygląd?

Portal Fillgap.news wytypował najseksowniejsze kobiety 2020 roku. Niektóre z pań na tej liście mogą was zaskoczyć.

Oto najseksowniejsze kobiety 2020 roku. Pierwsze trzy miejsca mogą was zaskoczyć

Źródło: Papilot.pl