Obserwuj w Google News

Jak nosić biżuterię? Ekspertka od etykiety Irena Kamińska-Radomska mówi o ważnej zasadzie

2 min. czytania
04.10.2023 11:48
Zareaguj Reakcja

Irena Kamińska-Radomska to jedna z najbardziej rozpoznawalnych ekspertek od savoir-vivre'u w Polsce. Ostatnio specjalistka od etykiety na swoim profilu na Instagramie podjęła temat biżuterii. Wyjaśniła m.in., jak ją nosić.

Jak nosić biżuterię? Ekspertka od etykiety Irena Kamińska-Radomska mówi o ważnej zasadzie
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EASTNEWS

Biżuteria to ulubiony element garderoby wielu kobiet. Spora część z nas nie wyobraża sobie wyjść z domu bez kolczyków, naszyjnika, bransoletki czy pierścionka. Jak jednak nosić te dodatki, by wyglądać modnie i jednocześnie z klasą? Ekspertka od etykiety Irena Kamińska-Radomska stawia sprawę jasno.

Redakcja poleca

Jak nosić biżuterię? Irena Kamińska-Radomska mówi o ważnej zasadzie

Irena Kamińska-Radomska to jedna z najpopularniejszych ekspertek od savoir-vivre'u w Polsce. Największą rozpoznawalność przyniósł jej program "Projekt Lady", w którym przez lata razem z Tatianą Mindewicz-Puacz pełniła funkcję mentorki. Specjalistka aktywnie działa również w mediach społecznościowych - jej konto na Instagramie obserwuje ponad 85 tysięcy osób.

Irena Kamińska-Radomska na profilu chętnie dzieli się swoją wiedzą z zakresu etykiety. W krótkich filmach tłumaczy m.in. jak prawidłowo, zgodnie z zasadami savoir-vivre'u, wykonywać codzienne czynności. Niekiedy opowiada również o modowych faux pas. W najnowszym poście ekspertka podjęła temat biżuterii.

- Słyszałam pytanie o obnoszenie się z biżuterią. Biżuterią się nie obnosimy, tylko ją nosimy. A jakie są zasady? Oczywiście są to wszelkie zasady związane z dress code'm - wyjaśniła Irena Kamińska-Radomska. Według ekspertki od savoir-vivre'u kluczem jest minimalizm. - Amerykanie mówią prosto: "less is more", czyli im mniej, tym lepiej. [...] Nawet Chanel mówiła, że zanim wyjdziemy z domu, to spójrzmy w lustro i zdejmijmy chociaż jedną ozdobę - dodała specjalistka.

Zobacz także:  Sukienki w kwiaty to gorący trend jesieni. Tych modeli ze znanych sieciówek nie można przeoczyć

Irena Kamińska-Radomska mówi o biżuterii. Internauci komentują

Nagranie Ireny Kamińskiej-Radomskiej opublikowane na Instagramie spotkało się z żywym zainteresowaniem internautów. Pod filmem pojawiło się wiele komentarzy. Użytkownicy platformy zgodzili się z ekspertką od etykiety; wiele osób przyznało, że również stawia na minimalizm. "Umiar i takt zazwyczaj dotyczy wszystkiego", "Ja też nie lubię wyglądać jak choinka", "Zgadzam się w 100%. Sama od lat najczęściej noszę niewielkie kolczyki i w zupełności mi to wystarcza" - czytamy w komentarzach.

Jedna z użytkowniczek platformy stwierdziła też, że nie u wszystkich sprawdza się zasada "less is more". "Zależy u kogo. Ja kocham Włoszki za ich styl. Noszą dużo wyraźnej biżuterii i tak jakoś to pięknie u nich wygląda" - napisała internautka.

Nie przegap
Garderoba kapsułowa - jak ją skompletować?
5 Zobacz galerię
fot. Jacques Durocher Photo/Shutterstock