Obserwuj w Google News

Trening włosów sprawia, że kosmyki nie przetłuszczają się zbyt szybko. To hit TikToka

2 min. czytania
25.01.2022 13:00
Zareaguj Reakcja

Nie wszystkie kobiety lubią myć włosy zbyt często. Nie jest to też zdrowe dla naszych pasm. Ten trik pomoże nam zachować ich świeżość na dłużej.

Jak nie myć włosów codziennie i zachować ich świeżość? Wypróbuj ten trik z TikToka
fot. Shutterstock

Niektóre codzienne nawyki bardzo niszczą nasze włosy. Możemy do nich zaliczyć m.in. zbyt częste mycie głowy. Okazuje się, że przez to nasze pasma zaczynają mocniej się przetłuszczać i szybciej tracą świeżość. A my zaczynamy się zastanawiać, co zrobić, żeby nie musieć myć włosów codziennie. Warto wówczas zastosować prosty trik z TikToka, dzięki któremu nasze kosmyki pozostaną świeże o wiele dłużej - nawet przez miesiąc.

Zobacz także:  Twoje włosy szybko się przetłuszczają? Wystarczy prosta zmiana w pielęgnacji

Jak nie myć włosów codziennie i zachować ich świeżość? Wypróbuj ten trik z TikToka

Portal glamourmagazine.co.uk przytoczył nagranie z TikToka, które przedstawia prosty trik na zachowanie świeżości włosów. Okazuje się, że to banalne i nic nas nie kosztuje. 

Redakcja poleca

Tiktokerka @_theredhead zdradziła, że nie myła włosów od 25 dni. Mimo tego nadal nie wyglądają na mocno przetłuszczone. Wszystko dzięki tzw. treningowi włosów, który może pomóc nam zachować ich świeżość na dłużej. 

Zajęło mi cały rok, zanim dotarłam do miejsca, w którym jestem teraz, czyli myję włosy tylko raz w miesiącu. Moja skóra głowy jest teraz do tego przyzwyczajona - mówi tiktokerka.

Jesteście ciekawi, w jaki sposób "trenuje" włosy? 

Zobacz także: Dzięki temu trikowi z TikToka będziesz myć włosy raz w tygodniu. Wypróbuj tę metodę

Trening włosów - jak go wykonać?

Trening włosów możecie wykonać poprzez stopniowe wydłużanie przerwy pomiędzy myciem głowy. Maksymalny czas, jaki możecie osiągnąć od jednego użycia szamponu do drugiego, to 30 dni. 

Pamiętajcie jednak, że mycie włosów pozwala nam także pozbyć się ze skóry głowy bakterii i nieprzyjemnego zapachu. I choć codzienne mycie pasm nie jest dla nich zdrowe, warto odświeżać je minimum raz w tygodniu, używając delikatnych szamponów. 

Zobacz także:  Twarda woda może bardzo uszkodzić nasze włosy. Jaki ma wpływ na pasma?

Te gwiazdy mają siwe włosy. Takie fryzury dodają im uroku [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. Rex Features/East News

Źródło: glamourmagazine.co.uk/TikTok