Obserwuj w Google News

Jak dokładnie myć włosy? Fryzjerka zwraca uwagę na ważny szczegół

2 min. czytania
31.01.2023 14:59
Zareaguj Reakcja

Fryzjerka podpowiedziała, jak prawidłowo myć włosy. Okazuje się, że wiele osób robi to źle.

Mycie włosów
fot. Shutterstock

TikTok to skarbnica różnych porad urodowych. Dużym zainteresowaniem w tej aplikacji cieszą się filmy dotyczące pielęgnacji włosów. Jedna z tiktokerek, która jest doświadczoną fryzjerką, podpowiedziała, jak należy je myć. Chociaż wydaje się to banalną czynnością, to i tak często zdarza nam się popełniać pewien błąd. Sprawdź, o czym mowa.

Redakcja poleca

Jak myć włosy? Ten szczegół ma znacznie

Portal thesun.co.uk dotarł do nagrania użytkowniczki TikToka o imieniu Amy. Kobieta jest fryzjerką i prowadzi profil, na którym udziela różnych porad z zakresu dbania o włosy. Jej konto ma ponad 3,8 milionów polubień. Na jednym z filmów pokazała, jak należy je myć, aby zawsze były w idealnym stanie.

Najpierw zmocz włosy, następnie rozprowadź szampon w dłoniach i nałóż go równomiernie na skórę głowy. Potem delikatnie go wmasuj opuszkami palców. Fryzjerka zaleca, aby po spłukaniu kosmetyku, jeszcze raz powtórzyć wszystkie czynności, o czym wiele osób zapomina. Za drugim razem należy pozwolić pianie swobodnie przepłynąć przez końce włosów. Następnie spłucz wszystko wodą i nałóż odżywkę na całe pasma, omijając cebulki. Pozostaw ją do wchłonięcia na ok. 2 minuty. Cały zabieg możesz zakończyć zimnym płukaniem włosów. Na koniec owiń głowę ręcznikiem.

Zobacz także: Lokówka, suszarka, prostownica mogą niszczyć włosy. 3 zasady do zapamiętania

Internauci pod wrażeniem

Nagranie Amy cieszy się dużą popularnością w mediach społecznościowych. Do tej pory zebrało już ponad 50 tysięcy polubień i setki komentarzy. Niektórzy stwierdzili, że po obejrzeniu tego filmu z pewnością również zmienią swoją dotychczasową technikę mycia włosów. Wiele osób przyznało, że już zaczęło stosować tę metodę i przynosi ona znakomite efekty:

Ja to robię! Idealnie czyste włosy za każdym razem.
 
Mam przetłuszczające się włosy i rzeczywiście zauważyłam różnicę podczas dwukrotnego mycia szamponem!
 
Odkąd to robię, teraz muszę myć włosy tylko raz w tygodniu!
 

Zobacz także: Jak przedłużyć trwałość koloru włosów? Wystarczy unikać tych 4 błędów

RadioZet.pl/thesun.co.uk