Obserwuj w Google News

Jak kupować ubrania, by nie wydać majątku? Stylistka radzi

2 min. czytania
23.05.2023 13:20
Zareaguj Reakcja

Stylistka podpowiada, co wziąć pod uwagę przy zakupie nowych ubrań. Dzięki temu unikniemy nietrafionych wyborów i tym samym zaoszczędzimy pieniądze.

Stylistka
fot. tiktok.com/officialmacrose

Pewnie nieraz zdarzyło ci się kupić ubrania, które potem zalegały miesiącami w szafie. Niestety wiele osób decyduje się na zakup różnych rzeczy pod wpływem impulsu, a później tego żałuje. Skuszeni aktualną promocją czy dodatkowymi bonusami nie zastanawiają się, czy faktycznie dany produkt do czegoś im się przyda.

Nowojorska stylistka mody, o której pisze portal thesun.co.uk, postanowiła zdradzić swój sprawdzony sposób na kupowanie ubrań. Stosowana przez nią metoda pomaga jej sięgać tylko po te rzeczy, których naprawdę potrzebuje. Jej zdaniem w dłuższej perspektywie czasu, może to przynieść spore oszczędności w domowym budżecie. Warto pamiętać o tych poradach, podczas własnej wyprawy do sklepu.

Redakcja poleca

Zadaj sobie te pytania, zanim coś kupisz

Mac to stylistka mody z Nowego Jorku, która cieszy się dużą popularnością na TikToku. Jej konto obserwuje ponad pół miliona osób. Na jednym z opublikowanych przez siebie nagrań ekspertka radzi, jak rozsądnie podejść do zakupu nowych ubrań. Pomocny może być w tym ten prosty zestaw pytań, na które warto sobie odpowiedzieć, zanim zdecydujemy się na daną rzecz.

Przede wszystkim należy zastanowić się, czy na pewno wybierzemy to ubranie spośród innych, podobnych w naszej szafie. Najlepiej sięgać po takie rzeczy, które rzeczywiście będą na pierwszym planie i mamy pewność, że je założymy. Kolejne pytanie, jakie warto sobie zadać dotyczy tego, czy dana rzecz pasuje do naszego stylu życia. Ostatnie z nich brzmi: "czy mogę dziś zrobić z tego trzy stroje?". Ważne jest bowiem to, aby dane ubranie można było wykorzystać w różnych stylizacjach. W przeciwnym razie będzie jedynie ozdobą szafy.

Zobacz także:  Czy nowe ubrania trzeba wyprać przed założeniem? Ten fakt cię zdziwi

Internauci komentują

Film influencerki polubiło kilka tysięcy osób. Pod nagraniem pojawiły się liczne komentarze internautów. Wielu z nich doceniło jej wskazówki dotyczące robienia zakupów:

Uwielbiam wszystkie z tych pytań.
 
Pierwszy punkt jest tak prawdziwy i ważny do zapamiętania. Dlatego nie kupuję już duplikatów. Chyba że chcę coś do pracy i czasu wolnego.
 

Zobacz także: Przez te detale przestajesz lubić swoje ubrania. Nie popełniaj tego błędu

RadioZET.pl/thesun.co.uk

Gwiazdy, które lubią ubierać się w second-handzie. Nie boją się używanych ubrań
10 Zobacz galerię
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News