Obserwuj w Google News

Golisz pachy w ten sposób? To błąd, który może cię sporo kosztować

2 min. czytania
27.11.2023 13:53
Zareaguj Reakcja

Golenie pach maszynką jednorazową ma wiele zalet, jednak łatwo wtedy o podrażnienia. Jeżeli chcesz ich uniknąć, koniecznie zapoznaj się z najważniejszymi zasadami na temat depilacji. Nie wszystkie kobiety je znają.

Jak golić pachy? Ten sposób pomoże ci uniknąć podrażnień i czerwonych krostek
fot. Shutterstock

Wiele kobiet regularnie depiluje sobie pachy. Zdecydowana większość z nas używa do tego maszynki jednorazowej, niekiedy też tej z wymiennymi głowicami. Nie ma się zresztą co dziwić. W końcu metoda ta jest szybka, prosta i bezbolesna. Do tego nie nadwyręża naszego budżetu domowego - jedna maszynka kosztuje nie więcej niż kilka złotych. 

Sposób ten nie jest jednak pozbawiony wad. Kobiety, które same depilują sobie pachy, czasem skarżą się na podrażnioną skórę, wrastające włoski czy czerwone krostki. Jak więc używać maszynki, aby tego uniknąć? Portal Wirtualna Polska Kobieta przedstawił najważniejsze zasady, którymi warto kierować się przy goleniu pach.

Redakcja poleca

Jak golić pachy? Tak unikniesz podrażnień i czerwonych krostek

Niektóre panie depilują pachy "na sucho" lub po uprzednim zmoczeniu ich wodą. To duży błąd, ponieważ bardzo łatwo wtedy o podrażnienia. Przed goleniem najlepiej wysmarować delikatną skórę żelem pod prysznic lub mydłem. Świetnie sprawdzi się też tu specjalna pianka do depilacji. Tego typu produkty dostępne są w każdej drogerii oraz w niektórych supermarketach i kosztują około kilku, kilkunastu złotych.

Co ciekawe, przy goleniu ważna jest również pora dnia. Pachy najlepiej depilować wieczorem, na przykład przed snem. Wówczas skóra będzie miała kilka godzin na regenerację. Kobiety, które golą się rano, najczęściej od razu po tej czynności aplikują dezodorant lub antyperspirant. To często powoduje dyskomfort, a nawet wywołuje podrażnienia.

Warto też wspomnieć o tym, jak długo można korzystać z maszynki jednorazowej. Produkt ten najlepiej, żeby wylądował w koszu mniej więcej po tygodniu regularnego używania. Panie powinny również pamiętać o tym, aby po każdym zastosowaniu maszynki dokładnie ją wytrzeć, a następie odłożyć w suche miejsce.

Zobacz także:  Depilacja papierem ściernym. Kontrowersyjny trik podbija TikToka, a lekarze łapią się za głowę

Jak pozbyć się czerwonych krostek po goleniu?

Może zdarzyć się, że mimo zastosowania powyższych porad, po depilacji pach czy innych miejsc pojawią się czerwone krostki. W takiej sytuacji warto zastosować  trik z octem jabłkowym. Wystarczy przetrzeć podrażnioną skórę wacikiem nasączonym tym płynem i gotowe. Jeżeli nie mamy octu, możemy użyć żelu aloesowego. Świetnie sprawdzi się również gorący kompres.

Źródło: Radio ZET/Wirtualna Polska Kobieta

Nie przegap
Kosmetyki, które znajdziesz w kuchni. TOP 15 naturalnych produktów do pielęgnacji
15 Zobacz galerię
fot. Shutterstock