Obserwuj w Google News

Jak poprawnie wytuszować rzęsy? Większość z nas popełnia jeden błąd

2 min. czytania
28.10.2021 11:38
Zareaguj Reakcja

Nakładanie mascary jest jednym z najtrudniejszych elementów makijażu. Większość z nas popełnia wówczas jeden błąd. Zobacz, jak dobrze wytuszować rzęsy.

Jak dobrze wytuszować rzęsy? Większość z nas popełnia jeden błąd
fot. Shutterstock

Tusz do rzęs to jeden z najpopularniejszych produktów do makijażu, który każda kobieta ma w swojej kosmetyczce - nawet jeżeli maluje się wyłącznie sporadycznie. Trudno się temu dziwić - jeżeli jest odpowiednio dobrany, będzie rewelacyjnie podkreślał nasze spojrzenie. Niektóre kobiety nawet same tworzą tusz do rzęs domowej roboty. Niezależnie od tego, po jaki produkt sięgamy, większość z nas popełnia jednak pewien błąd podczas nakładania mascary. Zobaczcie, jaki i poznajcie sposób na to, żeby dobrze wytuszować rzęsy.

Zobacz także:  Jak przedłużyć efekt podkręconych rzęs? Wypróbuj ten trik z TikToka, który podbija sieć

Błąd, który popełniamy przy tuszowaniu rzęs

O ile każda z nas wie, że mascara jest podstawą makijażu, wiele kobiet zapomina o przygotowaniu rzęs pod jej nałożenie. A szkoda, bo naprawdę nie jest to skomplikowane.

Redakcja poleca

Wystarczy zaopatrzyć się w jeden produkt, o którym każdy z pewnością słyszał, ale mało kto ma go w swojej kosmetyczce. Chodzi o... zalotkę

To urządzenie sprawia problem z reguły mężczyznom, bowiem nigdy nie wiedzą, do czego służy. Kobiety jednak potrafią go rozpoznać i nazwać, ale dość często zapominają o jego używaniu podczas robienia make-upu. 

Zalotka do rzęs służy do podkręcania naturalnych włosków. Dzięki jej odpowiedniemu naciśnięciu nie wyginają się one, tylko ładnie wykręcają do góry. Dopiero po tym zabiegu warto zastosować tusz wydłużający i podkręcający. To w połączeniu przyniesie nam efekt zniewalającego spojrzenia. O ile oczywiście poprawnie wytuszujemy nasze rzęsy. 

Zobacz także:  Nie masz zalotki, a chcesz podkręcić swoje rzęsy? Możesz skorzystać z... łyżeczki

Jak dobrze wytuszować rzęsy?

Portal kobieta.onet.pl zdradził tajniki makijażystów na idealne tuszowanie rzęs. Okazuje się, że mascarę należy nałożyć od razu po użyciu zalotki. Kosmetyk stosujemy natychmiastowo po wyjęciu szczoteczki, żeby produkt się nie zsechł. 

Przy cienkich rzęsach warto rozpocząć od poprowadzenia ruchu od połowy włosków do góry. Dzięki temu unikniemy powstawania grudek. Grubsze i gęstsze rzęsy malujemy od nasady. Trzeba pamiętać, żeby nie nakładać zbyt wielu warstw - wówczas tusz będzie się kruszył. Trzy pociągnięcia to absolutne maksimum. 

Zobacz także:  Jeżeli malujesz się w ten sposób, dodajesz sobie kilkanaście lat. Taki makijaż postarza

Gwiazdy bez makijażu. Te panie nie boją się pokazać w naturalnym wydaniu
15 Zobacz galerię
fot. VIPHOTO/East News

Źródło: kobieta.onet.pl