Obserwuj w Google News

Jak cukier wpływa na skórę? Może zniszczyć naszą cerę, a nawet włosy

2 min. czytania
23.02.2021 14:06
Zareaguj Reakcja

Nie od dziś wiadomo, że cukier przede wszystkim szkodzi. Okazuje się, że może mieć bardzo negatywny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale też na cerę.

Uśmiechnięta, młoda dziewczyna trzyma dwa donuty przy twarzy, zasłaniając oczy
fot. Shutterstock

Dieta ma ogromny wpływ nie tylko na naszą figurę, ale również wygląd. Odpowiednio zbilansowana może mieć zbawienne właściwości pielęgnacyjne. Problem pojawia się wtedy, gdy wprowadzamy do codziennego menu produkty, które negatywnie oddziałują na skórę. Alkohol może zaszkodzić urodzie. Przede wszystkim wpływa na stan naszej cery, włosów, a nawet paznokci. Podobnie jest z cukrem. Wszelkiego rodzaju słodycze są kuszące. Gdy jednak będziecie chcieli po nie sięgnąć, lepiej przypomnijcie sobie ten artykuł.

Zobacz także:  Suplementy diety, które mają wpływ na nasz wygląd. Działają lepiej niż kosmetyki

Jak cukier wpływa na skórę? 

Jesteśmy coraz bardziej świadomi negatywnego wpływu cukru na nasze zdrowie. Warto zatem zdać sobie sprawę także z tego, w jaki sposób może on zaszkodzić naszemu wyglądowi. 

Redakcja poleca

Przede wszystkim ma duży wpływ na skórę. Zapewne wielu z was zauważyło, że po zjedzeniu czegoś słodkiego na waszej twarzy często pojawiają się wypryski. Cukier może bowiem wywołać w waszym organizmie reakcję, przez którą dochodzi do nadmiernego uwalniania łoju, powstawania wolnych rodników, a także stanów zapalnych.

Powoduje on również obniżenie poziomu niektórych witamin, a także magnezu, żelaza i cynku. Niedobór tych ostatnich może natomiast spowodować powstawanie  cieni pod oczami oraz przyspieszyć tworzenie się zmarszczek.

Warto też wspomnieć tu o najbardziej oczywistym skutku jedzenia cukru w nadmiarze, czyli przyroście tkanki tłuszczowej. 

Zobacz także: Ten krem pod oczy wygładza i radzi sobie z uporczywymi cieniami. Kupisz go w Rossmannie

Jak cukier wpływa na włosy?

Cukier ma wpływ także na nasze włosy. Nie tylko skóra bowiem może być przetłuszczona, gdy spożyjemy słodycze. 

Od dużej ilości cukru mieszki włosowe mogą stać się osłabione. Tym samym nasze kosmyki zaczną szybciej się przetłuszczać, łamać, a nawet wypadać. Nie bez powodu mówi się o tym, że zbyt wysoki poziom cukru w organizmie wpływa na hormony i może być jedną z przyczyn łysienia. 

Na szczęście mówimy tu o skutkach długotrwałego przyjmowania słodyczy. Warto zatem ograniczyć cukier, ale od czasu do czasu można sięgnąć po ciacho na poprawę humoru. 

Zobacz także:  Oto najpopularniejsze mity urodowe. Przynoszą więcej szkody niż pożytku

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia. 

Najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia