Obserwuj w Google News

Idź spać w tej pozycji. Błyskawicznie ochłodzisz się w upale

2 min. czytania
14.06.2023 17:57
Zareaguj Reakcja

Zbliża się sezon upałów. Fale gorąca są uciążliwe nie tylko w dzień, ale również porą wieczorową i nocną. Wysoka temperatura wpływa m.in. na komfort naszego snu. Wiele osób stawia obok łóżka wentylator i regularnie się nawadnia. Nie wszyscy wiedzą jednak, że wśród sposobów na to, jak się ochłodzić, jest również pozycja przybierana podczas spania!

Jak się ochłodzić podczas snu? Pomoże pozycja
fot. Andrey_Popov/Shutterstock, @levitex/TikTok

James Leindhardt to specjalista od dobrego snu i założyciel firmy produkującej materace – Levitex. Mężczyzna opublikował na tiktokowym koncie marki krótkie nagranie, w którym zdradził, jak się ochłodzić za pomocą odpowiedniego ułożenia ciała w łóżku.

Film rozpoczyna się pytaniem „ Jak zasnąć, gdy na zewnątrz jest cholernie gorąco?”. Leindhardt wykorzystuje je do przekazania odbiorcom informacji o miejscach na ciele, które są najcieplejsze. To właśnie o nich trzeba myśleć podczas upałów.

Redakcja poleca

Jak się ochłodzić, gdy idziemy spać? Ekspert podpowiada

Do najcieplejszych części ciała należą m.in. czoło, klatka piersiowa i miejsca pod pachami. James Leindhardt zwraca jednak uwagę na jeszcze jeden element – sam dół kręgosłupa. Mówi, że miejsce ma zbliżone ciepło zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn i popiera swoje stwierdzenie zdjęciem mapy dokumentującej temperaturę ciała, oznaczonej za pomocą kolorów w ciepłej tonacji.

Tylko spójrzcie na wszystkie czerwienie i pomarańcze i pomyślcie o najlepszej pozycji do snu, żeby zredukować ciepło z tych obszarów - – tłumaczy.

Zobacz także: Najlepsza godzina na sen. Obudzisz się wypoczęty jak nigdy wcześniej

Jak się ochłodzić dzięki pozycji przybieranej na czas snu? To bardzo proste

Właściciel firmy Levitex prezentuje też w opublikowanym na koncie @levitex filmie, w jaki sposób należy ułożyć ciało, by chłodzić jego ciepłe z natury części. Trzeba położyć się na wybranym boku – w ten sposób czoło, klatka piersiowa i dół pleców nie będą miały bezpośredniego kontaktu z powierzchnią łóżka. James Leindhardt dodatkowo kładzie między nogami sporą poduszkę, umieszczając ją pomiędzy wysokością kolan i kostek. Ten sprytny zabieg pozwala na neutralne położenie miednicy, a przez to stabilizuje kręgosłup. Nada się zatem nie tylko dla osób zastanawiających się, jak się ochłodzić, ale i tych, którzy zmagają się z przewlekłymi bólami pleców.

Zobacz także: Połóż ten owoc w sypialni. Będziesz spać znacznie lepiej

zielona herbata
6 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/ladbible.com