Obserwuj w Google News

H&M i inne marki modowe przeciwko wojnie w Ukrainie. Zawieszają działalność w Rosji

2 min. czytania
04.03.2022 08:02
Zareaguj Reakcja

Wojna w Ukrainie trwa i kolejne marki dołączają do grupy firm, które nałożyły sankcje na Rosję. Wśród nich są największe marki modowe na świecie.

H&M, Mango i inne marki modowe zawieszają działalność w Rosji
fot. Joseph Dean/REX/Shutterstock/East News (zdjęcie poglądowe)

Od wielu dni  trwa wojna w Ukrainie. Według medialnych doniesień walki są coraz bardziej krwawe, a podczas nich giną też cywile. Państwa zachodu starają się zrobić wszystko, żeby zapobiec ekspansyjnym zapędom Putina. Właśnie dlatego nakładają na Rosję sankcje. Swoje obostrzenia wprowadzają także największe marki na świecie. Rosjanie nie kupią już m.in. produktów Apple oraz wielu aut i części samochodowych. Do sankcji dołączają także znane marki modowe, w tym jedna z największych sieci sklepów na świecie - H&M.

Zobacz także:  Rossmann wycofuje rosyjskie produkty ze swoich sklepów. Na półkach nie znajdziemy już popularnych kosmetyków

H&M i Mango zawieszają sprzedaż w Rosji

Lista firm, które ograniczają lub całkowicie wycofują sprzedaż w Rosji, rośnie z godziny na godzinę. Największe marki ogłaszają, że nie zamierzają dłużej prowadzić działalności na tym rynku. 

Redakcja poleca

Swoje oficjalne oświadczenie w tej sprawie wydał m.in. szwedzki koncern modowy H&M, który jest drugim co do wielkości sprzedawcą odzieży na świecie. Marka ogłosiła, że zawiesza wszelką sprzedaż w Rosji w związku z najazdem tego kraju na Ukrainę. Portal ofeminin.pl donosi, że H&M zamyka także 150 sklepów, które znajdują się na terenie tego kraju. Wspiera również uchodźców swoimi dotacjami. 

Swój sprzeciw wobec wojny w Ukrainie wyraziła także hiszpańska marka Mango. Jak podają wirtualnemedia.pl, firma w swoim oświadczeniu napisała, że czasowo zamyka wszystkie sklepy w Rosji oraz zawiesza sprzedaż online na terenie tego kraju. 

Zobacz także:  Hebe i Super-Pharm wycofują ze sprzedaży rosyjskie produkty. Znane marki znikną ze sklepowych półek

Sportowe marki solidarne z Ukrainą. Adidas i Nike z sankcjami dla Rosji

Dotkliwe są także sankcje nałożone na Rosję przez największe marki sportowe na świecie. Na stronie internetowej nike.ru widnieje komunikat, że klienci z tego kraju nie mogą już robić zakupów online. Portal bezprawnik.pl dodaje, że Nike zapowiedziała całkowite wycofanie się z Rosji. 

Bardzo ważną decyzję podjął także Adidas, który do tej pory był dostarczycielem odzieży dla rosyjskich sportowców. Marka postanowiła zerwać kontrakt z reprezentacją Rosji. 

Adidas zawiesza ze skutkiem natychmiastowym współpracę z Rosyjską Federacją Piłki Nożnej - mogliśmy przeczytać w oświadczeniu. 

Jeżeli zatem wojna w Ukrainie nie zakończy się w najbliższym czasie, Rosjanie powinni liczyć się z tym, że kolejne wielkie firmy będą zamykać swoje sklepy w ich kraju. 

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

Nieformalne stroje kobiet w rodzinie królewskiej: Kate, Diana, Meghan, królowa Elżbieta
12 Zobacz galerię
fot. SplashNews.com/East News

Źródło: bezprawnik.pl/wirtualnemedia.pl/ofeminin.pl