Obserwuj w Google News

Jak wygląda szczotka do włosów, której nie czyścimy regularnie? To nagranie z TikToka stało się hitem

2 min. czytania
01.03.2021 11:13
Zareaguj Reakcja

Szczotka do włosów to rzecz, bez której trudno byłoby wyobrazić sobie naszą codzienność. Niestety wiele z nas zapomina o regularnym usuwaniu z niej włosów i gromadzących się zanieczyszczeń. Pewna influencerka postanowiła pokazać swoim obserwatorom, jak wygląda z bliska nieregularnie myta szczotka.

szczotka do włosów
fot. Shutterstock

Zbyt rzadkie czyszczenie szczotki do włosów powoduje, że po pewnym czasie staje się ona wylęgarnią bakterii. Gwiazda TikToka, Jessica Haizman, pokazała, co znajduje się na tego typu przedmiotach, jeżeli zapominamy o ich regularnym myciu.

Redakcja poleca

Hit na TikToku: nagranie z brudną szczotką do włosów

Jessica Haizman za sprawą swoich filmików robi ogromną furorę na TikToku. W jednym z nich postanowiła poruszyć temat braku odpowiedniej higieny podczas porannej toalety. Dziewczyna zwróciła uwagę na błąd, który popełnia wiele z nas.

Influencerka zauważyła, że kobiety często zapominają o czyszczeniu swoich szczotek do włosów, co może mieć fatalny wpływ nie tylko na zdrowie i wygląd naszych pasm, ale też na kondycję skóry głowy.

Jessica pokazała na nagraniu, jak wyglądają nieumyte szczotki. Później zajęła się ich czyszczeniem. W trakcie wykonywania tej czynności woda w umywalce nabrała brunatnego koloru. Ten widok daje wiele do myślenia...

Zobacz także: Honey blonde to najmodniejszy kolor włosów wiosny i lata 2021. TOP 7 inspiracji

Jak często czyścić szczotkę do włosów?

Jessica Haizman podkreśla, że szczotkę do włosów powinno się czyścić przynajmniej raz na 2 tygodnie. Jak czytamy w serwisie papilot.pl, na początku należy usunąć z niej włosy i włożyć do umywalki wypełnionej wodą. Następnie trzeba dodać do płynu pół szklanki sody oczyszczonej i trochę szamponu. Gdy już to zrobimy, wystarczy oczyścić dokładnie powierzchnię szczotki. Na koniec warto pozostawić ją w roztworze na pół godziny. 

2021 rok będzie sprzyjał odważnym metamorfozom. Oto TOP 10 inspiracji na najmodniejsze fryzury idealne dla każdej długości włosów.

Modne fryzury damskie na 2021 rok. TOP 10 inspiracji dla każdej długości włosów