Obserwuj w Google News

Sposób na piękne brwi - henna pudrowa. Opis zabiegu krok po kroku

2 min. czytania
Aktualizacja 03.02.2020
16.12.2019 12:46
Zareaguj Reakcja

Henna pudrowa to naturalny preparat pochodzenia roślinnego, za pomocą którego od lat barwi się brwi i rzęsy. Jeżeli zależy ci na przyciemnieniu włosków, zabieg z użyciem henny pudrowej będzie dla ciebie strzałem w dziesiątkę. Nie dość, że daje długo trwałe rezultaty, to jeszcze jest w pełni bezpieczny i nie powoduje żadnych efektów ubocznych. Poznaj szczegóły.

brwi
fot. Shutterstock

Henna pudrowa nie tylko barwi brwi i rzęsy, ale też pielęgnuje skórę oraz włoski za sprawą zawartych w niej witaminom i minerałom. Zanim jednak ją zastosujesz, sprawdź, czy przypadkiem henny brwi  nie wywoła reakcji alergicznej. Wystarczy, że zrobisz test uczuleniowy 48 godzin przed wykonaniem właściwego zabiegu.

Redakcja poleca

Henna pudrowa - właściwości i zastosowanie

Henna pudrowa - co to jest? To produkt pochodzenia naturalnego, który służy do barwienia ciała, rzęs i brwi. Aby uzyskać najtrwalszy rezultat należy we właściwy sposób przygotować skórę i włosy.

Zanim przejdziesz do nakładania henny, należy wykonać samodzielnie lub zaopatrzyć się w gotowy szablon. Za pomocą henny pudrowej możesz nadać skórze i włosom różne odcienie. Efekt utrzymuje się na skórze do 14 dni, a zastosowanie jej jako henny do włosów nawet do 6 tygodni.

Zobacz także: 12 ciekawych wzorów na tatuaż na ramieniu! Co musisz wiedzieć, zanim się na niego zdecydujesz?

Henna pudrowa brwi

Tuż przed zabiegiem dokładnie oczyść skórę i włoski. W przypadku barwienia brwi zastosuj peeling w okolicach łuków brwiowych, później nałóż cienką warstwę kremu nawilżającego i primer do henny. Gdy już to zrobisz, precyzyjnie obrysuj na brwiach zarys szablonu białą pastą. Pasta ma za zadanie zabezpieczyć skórę przed rozlewaniem henny poza wyznaczony kontur.

Następnie weź specjalny pędzelek i nanieś hennę pudrową na brwi wymieszaną z wodą. Po odczekaniu kilkunastu minut, kiedy henna całkowicie zaschnie, usuń produkt specjalnym removerem. Na koniec usuń niechciane pozostałości po zabiegu tak, by nadać brwiom właściwe kształt.

Będziesz do tego potrzebować wosku, pęsety, nici lub pasty cukrowej. Gdy wszystko będzie juz gotowe nanieś na łuki brwiowe specjalny olejek roślinny, który skutecznie kolor oraz odżywi włoski. Ostateczny kolor ustala się po upływie 24 godzin.

Sprawdź także, jak zmyć hennę ze skóry oraz jak zmyć hennę z brwi.

Henna pudrowa - cena

Henna pudrowa produkowana jest przez wiele marek kosmetycznych. Jej cena waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.