Obserwuj w Google News

Hebe i Super-Pharm wycofują ze sprzedaży rosyjskie produkty. Znane marki znikną ze sklepowych półek

2 min. czytania
02.03.2022 09:13
Zareaguj Reakcja

Trwa bojkot rosyjskich produktów. Coraz więcej sieci sklepów, w tym marki kosmetyczne, wycofuje ze sprzedaży towary pochodzące z kraju agresora. Specyfików wyprodukowanych w Rosji nie kupimy już w drogeriach Hebe ani w Super-Pharm.

Hebe i Super-Pharm wycofują ze sprzedaży rosyjskie produkty. Znane marki znikną ze sklepowych półek
fot. SHUTTERSTOCK

W czwartek nad ranem (24 lutego) rozpoczęła się inwazja rosyjska na Ukrainę. Od kilku dni trwają zacięte walki. Władze wielu krajów, a także organizacje międzynarodowe nałożyły na Rosję pakiet sankcji za ten nieuzasadniony atak. Solidarność z Ukraińcami okazują także zwykli obywatele, którzy postanowili bojkotować rosyjskie produkty. Internauci apelują o niekupowanie towarów wyprodukowanych w kraju agresora, a niektóre sieci sklepów, w tym marki kosmetyczne, całkowicie wycofują je ze sprzedaży.

Ostatnio pisaliśmy, że na taki krok zdecydował się  Rossmann, który wycofał 153 rosyjskie produkty ze swoich sklepów. Teraz w jego ślady poszła drogeria Hebe i sieć sklepów Super-Pharm.

Redakcja poleca

Hebe wycofuje z oferty produkty z Rosji. Jakie marki znikną ze sklepowych półek?

We wtorek 1 marca kolejne firmy w Polsce ogłosiły wycofanie ze swojej oferty produktów wytworzonych w Rosji. Na taki krok zdecydowała się m.in. marka Hebe.

W związku z nadzwyczajną sytuacją w Ukrainie, w akcie solidarności z narodem ukraińskim, sieć drogerii Hebe wycofuje ze sprzedaży produkty pochodzące z Rosji - poinformowało biuro prasowe.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, ze sklepowych półek znikną specyfiki następujących marek kosmetycznych: Splat, Spasta, Ecolatier, Natura Siberica, Organic People oraz Babuszka Agafia.

Zobacz także:  Sekret młodego wyglądu Johansson. Aktorka używa produktu, który znajdziesz w kuchni

Super-Pharm wycofuje ze swoich sklepów 80 rosyjskich produktów

Kolejną siecią drogeryjną, która zrezygnowała ze sprzedaży produktów pochodzenia rosyjskiego oraz na licencji rosyjskiej, jest Super-Pharm. Firma usunie ze swojej oferty około 80 specyfików czterech marek kosmetycznych.

Sieć sprzeciwia się wspieraniu biznesu, z którego środki w postaci podatków mogą wspierać cele godzące w podstawowe wartości jak prawa człowieka i życie ludzkie - brzmi komunikat Super-Pharm Poland.

Czy ty też bojkotujesz rosyjskie produkty?

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

5 tańszych zamienników kultowych, drogich kosmetyków
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/PAP(Ewa Nehring)/wiadomoscikosmetyczne.pl