Obserwuj w Google News

Hamuje wzrost włosów. Trycholożka zwraca uwagę na popularny błąd

2 min. czytania
02.11.2023 13:26
Zareaguj Reakcja

Wiele kobiet marzy o długich i lśniących włosach. Aby kosmyki rosły szybko, muszą być w dobrej kondycji. Oczywiście kluczową rolę odgrywa także odpowiednia pielęgnacja. Wiele kobiet zastanawia się, dlaczego – mimo wytężonych starań – nie osiąga wymarzonego efektu. Trycholożka postanowiła zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Te czynniki sprawiają, że pasma rosną znacznie wolniej.

Hamuje wzrost włosów
fot. shutterstock_Artic_photo

Olga Poniatowska jest kosmetolożką oraz trycholożką. Aktywnie działa w mediach społecznościowych. Szczególną popularnością cieszy się na Instagramie oraz na TikToku. To właśnie za pośrednictwem tych platform dzieli się swoją wiedzą ekspercką o skórze i włosach, problemach z wypadaniem i łysieniem. Instagramowe konto Olgi Poniatowskiej obserwuje ponad 150 tys. internautów. Liczba ta stale rośnie. Treści publikowane przez specjalistkę cieszą się bowiem dużym uznaniem.

W jednym z filmów trycholożka postanowiła wyjaśnić inetrnautkom oraz internautom, dlaczego włosy czasami rosną wolniej, niż byśmy tego chcieli. Zwróciła uwagę na kilka istotnych czynników spowalniających wzrost kosmyków.

Zdrowy organizm to zdrowe włosy. Suplementacja również jest ważna

Olga Poniatowska w poście zaznaczyła, że to, jak szybko rosną włosy w dużej mierze zależy od ogólnej kondycji organizmu. Niektóre choroby i dolegliwości znacznie spowalniają wzrost kosmyków. Ekspertka wymieniła trzy z nich.

„Niedoczynność tarczycy oznacza spowolniony metabolizm, więc spowalniają się podziały komórkowe, co oznacza m.in. wolniejszy wzrost włosów” – zaznaczyła. „Przy Insuliooporności i cukrzycy zaburzona jest praca m.in. serca i naczyń krwionośnych, stąd obniżone jest mikrokrążenie i odżywienie mieszków włosowych” – dodała.

Zobacz również:  Eksperci beauty lasują modę na brudne włosy? Oto trend prosto z wybiegu

Trycholożka zaznaczyła również, że osoby, które chcą zapuścić włosy, powinny dbać o odpowiednią suplementację. „Niedobory żelaza, ferrytyny, Wit. D3, B12 i kwasu foliowego prowadzą do niedożywienia mieszków włosowych, bo organizm najpierw musi zaopatrzyć kluczowe organy w te składniki tj. serce, wątroba czy mózg, a włosy nie są dla organizmu najważniejsze” – wyjaśniła Olga Poniatowska.

Redakcja poleca

„W ten sposób gromadzisz na swojej skórze brud”. Ekspertka ostrzega

Stan zdrowia i kondycja organizmu są kluczowymi kwestiami determinującymi wzrost włosów. Jednak warto pamiętać, że odpowiednia pielęgnacja również ma kolosalne znacznie. Olga Poniatowska zwróciła uwagę na popularny błąd, który skutecznie hamuje wzrost kosmyków, a także jest przyczyną wielu dolegliwości skóry głowy. Zaznaczyła, że mycie głowy zbyt rzadko jest zgubne.

„W ten sposób gromadzisz na swojej skórze brud, kurz i łój, które nie tylko blokują ujścia dla mieszków włosowych, ale również mogą zaburzać Twój mikrobiom, prowadząc do problemów typu łupież, swędzenie i nieprzyjemny zapach, a to wszystko spowalnia wzrost włosów” – podkreśliła ekspertka.

Nie przegap
zioła-na-mocne-i-zdrowe-wlosy-galeria_
4 Zobacz galerię
fot. shutterstock_Chiociolla