Obserwuj w Google News

Szykują się ważne zmiany. H&M, C&A i Primark zamykają placówki

2 min. czytania
08.12.2022 09:58
Zareaguj Reakcja

Znane sieci handlowe jak H&M, C&A czy Primark kojarzą się z wielkim sukcesem i są jednymi z dominujących na rynku modowym. Okazuje się, że z powodu znanego konkurenta coraz częściej zauważają spadek zainteresowania swoimi produktami. Z tego powodu szykują się na wielkie zamknięcia placówek. 

Szyldy sklepów H&M, C&A
fot. Shutterstock

Rynek modowy jest bardzo dynamiczny. Co jakiś czas pojawiają się informacje o nowych otwarciach, ale również zamknięciach znanych sklepów. W ostatnim czasie kultowe marki ogłosiły, że chcą zmniejszyć liczbę swoich placówek, bo te nie przynoszą tak dużych zysków, jak zakładano. Okazuje się, że po piętach depcze im konkurent, czyli Shein. 

Zobacz także:  Wielka promocja w CCC. Teraz zapłacisz o 40% mniej za torebki i buty

Znane sieciówki zamykają sklepy

Znane sklepy jak H&M, C&A czy Primark działają na świecie od wielu lat. Przez ten czas zdążyły zdobyć zaufanie klientów i przyzwyczaić ich do swoich produktów. Okazuje się, że trend, w którym to te sieciówki były na pierwszym miejscu, powoli odchodzi do lamusa.

Redakcja poleca

Wspomniane sieci zapowiedziały, że będą zamykać swoje placówki. Wszystko z powodu tego, że działanie na potężną skalę przestaje być dla nich opłacalne. 

Regularne likwidowanie niektórych oddziałów stało się normą. W ostatnim czasie zamknięto m.in. wybrane oddziały Primark czy 240 punktów H&M w Niemczech. 

Za sprawą stoi modny trend fast fashion - młodzi klienci zaczęli cenić najtańsze produkty, by móc kupować ich więcej, zaś stare rzeczy szybko móc wymieniać na nowe. Z tego powodu coraz częściej wybierają np. Shein. 

Shein zagraża znanym sieciówkom?

Znane sieci jak H&M, C&A czy Primark zaczęły zauważać zmianę trendów. Od 2019 roku ich sprzedaż regularnie spada. Odkąd to one przestały być stawiane na piedestale, większe zyski zaczął odnotowywać Shein. 

Przykładowo Primark w 2019 roku zarobił 926 mln euro, ale już w 2021 tylko 380 mln. W momencie, gdy topowe sieciówki tracą klientów, zwykle zyskują ich sklepy internetowe. Chiński Shein wydaje się w tym momencie być na topie - notuje się, że jego przychody za ubiegły rok wynosiły blisko 16 miliardów dolarów. 

Źródło: dlahandlu.pl

Trendy modowe na 2022 rok
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock