Grzywka i jej rodzaje. Dopasowanie grzywki do kształtu twarzy i włosów
Grzywka pasuje większości z nas i nigdy nie wyjdzie z mody. Poza tym dodaje uroku i skutecznie ukrywa zbyt wysokie czoło! Podpowiemy ci, na jaki rodzaj grzywki powinnaś się zdecydować oraz zdradzimy, jak powinnaś ją stylizować. Poznaj szczegóły.

Nic nie dodaje nam tyle dziewczęcości, co grzywka. Niestety wiele z nas zamiast dobrać ją do swojego kształtu twarzy i rodzaju włosów, odwzorowuje fryzurę ulubionej gwiazdy. A to naprawdę duży błąd, który może sprawić, że nie będziemy dobrze wyglądać, jak również dobrze się czuć z naszą nową fryzurą. Biegniemy z pomocą! Z naszego artykułu dowiesz się, jakie rodzaje grzywek wyróżniamy oraz który z nich będzie pasował do ciebie.
Grzywki rodzaje
Okazuje się, że grzywka niejedno ma imię. Istnieje wiele rodzajów grzywek, a każdą z nich powinniśmy dobrać odpowiednio w zależności od kształtu twarzy oraz rodzaju włosów. Zanim jednak powiemy, jak to zrobić, przedstawimy wam rodzaje grzywek.
- Francuska grzywka - ten typ grzywki jest obecnie najmodniejszy, ponieważ został wypromowana przez wiele gwiazd. Tego typu fryzurę swego czasu spopularyzowała Brigitte Bardot, a od tamtej pory kobiety chętnie na nią stawiają. Jest to ścięta na prosto fryzura, figlarnie opadająca na oczy i delikatnie przeczesana tak, żeby miała charakter nieco roztrzepanej. Doskonale wygląda zarówno w towarzystwie delikatnych fal, jak i w połączeniu z końskim ogonem.
- Grzywka na boki - grzywka zaczesywana na bok jest jedną z najbardziej popularnych, ponieważ są to po prostu wycieniowane boki i bardzo krótka grzywka, zaczesana na jeden bok, wraz z przedziałkiem z boku.
- Klasyczna grzywka - to najzwyklejsza, prosta grzywka, której długość powinna być dopasowana do naszego kształtu twarzy.
- Grzywka warstwowa - polega na tym, że pod spodem znajduje się kilka dłuższych warstwa, a na wierzchu kilka warstw krótszych. Jest ona jednak niezwykle pracochłonna w układaniu.
- Postrzępiona grzywka - obcięta na ostro, nierówno opadająca na oczy.
- Długa grzywka - zazwyczaj sięga oczu, delikatnie je przysłaniając.
Grzywka - dopasowanie grzywki do kształtu twarzy
Twarz w kształcie wrzeciona charakteryzuje się wysokim czołem i podkreślonym owalem. Aby optycznie skrócić długość twarzy, warto postawić na długą, ale niezbyt grubą grzywkę.
Jeśli zaś masz szerokie czoło i wąską, spiczastą brodę, to znaczy że masz trójkątną twarz. Aby nadać jej właściwe proporcje, zdecyduj się na asymetryczną grzywkę na jedną stronę - większość włosów rozdziel na jedną stronę, a resztę na drugą.
W przypadku prostokątnej lub kwadratowej twarzy można zauważyć wyraźnie zarysowane kąty. W przypadku takich kształtów najlepszym rozwiązaniem będzie grzywka ścięta na ukos i lekko wycieniowana.
Okrągła twarz wydaje się nieco płaska i szeroka. Aby przywrócić jej właściwe proporcje, warto wybrać asymetryczną grzywkę zaczesaną na bok.
Sprawdź, jak uzyskać efekt ombre i sombre na ciemnych włosach i jak działa keratyna do włosów.
Grzywka - dopasowanie grzywki do rodzaju włosów
Poza kształtem twarzy ogromne znaczenie podczas dopasowywania grzywki ma też rodzaj włosów. W przypadku przetłuszczających się kosmyków należy zdecydować się na dłuższą grzywkę zaczesywaną na bok. Wtedy unikniesz nieestetycznego efektu tłustych kosmyków.
Osoby, które mają rzadkie i cienkie włosy raczej nie powinny decydować się na grzywkę, gdyż włosy będą wydawały się jeszcze bardziej przerzedzone.
Jeżeli masz naturalnie kręcone włosy, musisz liczyć się z tym, że twoja grzywka będzie niesforna. Nie licz na dobrze układającą się grzywkę bez codziennego układania jej na szczotkę lub prostowania za pomocą prostownicy. Aby ją wygładzić, użyj też lakieru lub pianki do włosów.
Zobacz, jakie grzywki noszą gwiazdy!
Wiecie, że da się wyprostować włosy bez używania prostownicy? I to na kilka sposobów. Zobaczcie jak to zrobić!
Jak wyprostować włosy bez prostownicy?