Obserwuj w Google News

Glinka do włosów - sposób na zdrowe i czyste włosy. Jak ją stosować?

2 min. czytania
23.03.2020 09:43
Zareaguj Reakcja

Glinka do włosów ma korzystny wpływ nie tylko na nasze kosmyki, ale też stan skóry głowy. Ten naturalny kosmetyk pełni funkcję odkażającą, oczyszczającą i detoksykującą. Sprawdź, jak jej używać.

włosy
fot. Shutterstock

Większość z nas używa glinki mineralnej do pielęgnacji skóry twarzy. Jednak ten naturalny preparat przynosi rewelacyjne rezultaty także w pielęgnacji włosów i skóry głowy.

Dzięki niej skutecznie oczyścisz kosmyki oraz skórę oraz zapewnisz im piękny, zdrowy wygląd. Poznaj szczegóły i sprawdź sama, jak działa glinka do włosów.

Redakcja poleca

Glinka do włosów - właściwości i rodzaje

Glinka do włosów zawiera makro i mikroelementy, których potrzebują nasze włosy. Zaliczamy do nich: krzem, wapń, magnez, potas, żelazo, fosfor, cynk, miedź i selen

Ten naturalny kosmetyk doskonale sprawdza się w pielęgnacji, oczyszczaniu i odżywianiu włosów. Ale to nie wszystko. Glinka do włosów pełni następujące funkcje:

  • hamuje przetłuszczanie się skóry głowy,
  • zapewnia dłuższą świeżość kosmyków,
  • poprawia kondycję skóry głowy,
  • zwalcza podrażnienia skóry głowy,
  • zapewnia szybszy wzrost włosów,
  • nadaje włosom objętość,
  • hamuje wypadanie włosów.

W zależności od zawartych w niej składników może regulować pracę gruczołów łojowych, odżywiać i stymulować cebulki włosów. Ponadto działa łagodząco na podrażnienia skóry głowy, a także może być stosowana do stylizacji włosów.

Glinka do włosów dostępna jest w różnych wersjach. Wyróżniamy glinkę zieloną, białą, marokańską (ghassoul), czerwoną różową, czarną. Każda z nich zawiera inne składniki.

Glinka różowa polecana jest osobom, które mają cienkie kosmyki. Glinka czarna i czerwona działają wzmacniająco dzięki właściwościom odżywczym. Glinka biała przywraca równowagę skóry głowy. Glinka zielona hamuje przetłuszczanie się włosów. 

Glinka do włosów - sposób użycia

Glinka do włosów najczęściej stosowana jest w domowych warunkach. Może być nakładana może być też zmieszana z szamponem, peelingiem do skóry głowy lub maską do włosów.

Po umyciu włosów mieszanką szamponu i glinki należy zastosować odżywkę. Zaś w przypadku nakładania glinki z maską, należy zmieszać ją z wodą, hydrolatem lub olejem roślinnym i nałożyć na suche włosy. Następnie odczekaj  20-30 minut i zmyj wodą, a później szamponem.

Nie masz pomysłu na fryzurę, a masz włosy średniej długości? Mamy dla ciebie kilka modnych propozycji!

Włosy półdługie - galeria z najciekawszymi pomysłami