Obserwuj w Google News

Glinka bentonitowa to produkt, który powinien być w każdym domu. Jak działa?

3 min. czytania
12.03.2020 09:49
Zareaguj Reakcja

Glinka bentonitowa nazywana jest domową apteczką ziołową. Wszystko dlatego, że ma szereg zastosowań leczniczych, ale też można wykorzystać ją w codziennej pielęgnacji! Jak działa glinka bentonitowa i przede wszystkim, jak ją stosować? Oto garść cennych informacji na jej temat.

Glinka
fot. Shutterstock

Glinka bentonitowa to glinka lecznicza, która bogata jest w minerały mające cudowne właściwości dla naszego organizmu. Przede wszystkim stosowana jest w celu oczyszczania organizmu i zwiększania przyswajalności przez niego składników odżywczych. Może być ona stosowana wewnętrznie jako środek leczniczy, ale też zewnętrznie - do pielęgnacji skóry. Skąd wzięła się glinka bentonitowa i jak ją stosować?

Redakcja poleca

Glinka bentonitowa - pochodzenie

Glinka bentonitowa powstała z pyłu wulkanicznego. Jej nazwa z kolei wzięła się od nazwy miejscowości Fort Benton w USA, w której wydobywa się ten leczniczy środek. Dzisiaj jednak wydobywa się ją z różnych miejsc na świecie.

Glinka bentonitowa jest jedną z najskuteczniejszych glinek leczniczych. Ma kolor szary, jest sypka i aksamitna w dotyku. Ma ona szereg właściwości prozdrowotnych, ale też można stosować ją do pielęgnacji. Najczęściej z glinki bentonitowej robione są maseczki, ale też produkty do kąpieli. Jak używać glinkę bentonitową? I dlaczego warto w nią zainwestować?

Glinka bentonitowa - właściwości

Glinka bentonitowa ma szereg cennych właściwości, z którymi warto się zapoznać. Najpopularniejsze z nich:

 • oczyszcza organizm, wyciąga z niego toksyny
 • wspomaga osoby, które mają kłopoty trawienne
 • łagodzi podrażnienia, zaczerwienienia
 • doskonała na problemy skórne
 • świetna do codziennej higieny jamy ustnej
 • leczy rany i oparzenia
 • na ugryzienia owadów i wysypkę - działa łagodząco

Glinka bentonitowa - zastosowanie w pielęgnacji

Glinka bentonitowa ma właściwości, które wspomagają codzienną pielęgnację skóry. Można stosować ją w różny sposób, ale jedno jest pewne - dzięki niej skóra jest gładka, sprężysta, promienna i wolna od niedoskonałości. Jak stosować glinkę bentonitową w codziennej pielęgnacji?

 1. Do kąpieli. Wystarczy dodać dwie miarki glinki bentonitowej do wody. Dzięki temu wyciągnie ona toksyny z organizmu, ale też ze skóry. Sprawi, że pozbędziesz się niedoskonałości, a twoja skóra pozostanie gładka i jędrna przez długi czas.
 2. Jako maseczka do twarzy. Dwie miarki glinki bentonitowej wystarczy połączyć z wodą albo z octem jabłkowym. Całość mieszamy aż uzyskamy konsystencję pasty. Następnie maseczkę z glinki nakładamy na twarz i zostawiamy na 10 minut. W ten sposób nasza skóra zostanie dogłębnie oczyszczona. A my też pozbędziemy się takich niedoskonałości jak trądzik.
 3. Dezodorant. Wystarczy codziennie rano wetrzeć trochę glinki w skórę pach, a zadziała ona jak naturalny dezodorant! Absorbuje bowiem powstały pot i zabezpiecza przed nieprzyjemnym zapachem.
 4. Na problemy skórne. Glinka bentonitowa radzi sobie nie tylko z niedoskonałościami czy trądzikiem, ale sprawdza się także w przypadku zapalenia skóry, egzemy, łuszczycy czy różnego rodzaju podrażnień. Łagodzi też zaczerwienienia, więc może być stosowana w pielęgnacji cery naczynkowej
 5. Jako szampon do włosów. Wystarczy pomieszać dwie miarki glinki bentonitowej z wodą albo z octem jabłkowym, a następnie zaaplikować na włosy. Pozostawiamy na 5 minut, a później porządnie spłukujemy ciepłą wodą.
 6. Glinka bentonitowa rekomendowana jest także jako naturalna wybielająca pasta do zębów! 

Jak widać, glinka bentonitowa ma szereg zastosowań, które są niezbędne w codziennym dbaniu o skórę i organizm. Glinkę bentonitową można dostać w proszku w wielu sklepach - w tym także w tych internetowych. To, co z niej zrobimy, zależy wyłącznie od nas. Ale jedno jest pewne - produkt ten na pewno się nie zmarnuje, bo można go wykorzystać na wiele różnych sposobów. 

Jakie błędy popełniamy w pielęgnacji cery? Oto 10 tych najpopularniejszych. Lepiej ich nie powtarzać!

10 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery