Obserwuj w Google News

Ten produkt działa lepiej niż płatki kosmetyczne. Dzięki niemu szybko i skutecznie usuniesz makijaż

1 min. czytania
22.02.2021 15:36
Zareaguj Reakcja

Zależy ci na idealnie oczyszczonej cerze? Dobrej jakości tonik, mleczko czy płyn micelarny to nie wszystko. Równie ważną rolę odgrywa materiał, za pomocą którego aplikujemy kosmetyk. Dermatolodzy zdradzają skuteczny sposób na piękną skórę.

oczyszczanie twarzy
fot. Shutterstock

Większość z nas używa płatków kosmetycznych do oczyszczania twarzy. Jednak okazuje się, że to błąd. Zwykle są one nasączone chlorem, który niszczy cerę i ją wysusza. Jeśli chcesz mieć pewność, że twoja skóra będzie zdrowa i odpowiednio wypielęgnowana, używaj popularnego produktu, który masz w swojej domowej apteczce.

Redakcja poleca

Gaziki niejałowe - zastosowanie w pielęgnacji skóry

Specjaliści z dziedziny dermatologii od kilku lat krytycznie wypowiadają się na temat popularnych płatków kosmetycznych. Mimo to miliony kobiet do dziś ich używają. Aby nie narażać cery na podrażnienia, zaczerwienienia i wysuszenie, stosuj gaziki niejałowe. Wykonane są one z bawełnianej włókniny, która dokładnie usuwa zanieczyszczenia z twarzy i może zastąpić ci peeling mechaniczny

Gaziki niejałowe nie zawierają żadnych chemicznych substancji, dzięki czemu są bezpieczne i nadają się do każdego typu skóry. Poza tym są bardzo proste w użyciu. Wystarczy nanieść na nie środek czyszczący i delikatnie pocierać twarz.

Gaziki polecamy szczególnie tym z was, które mają suchą lub wrażliwą cerę. Kupicie je w każdej aptece za około 6 zł.

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.

Najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia