Obserwuj w Google News

Gąbka do makijażu - jak jej używać i którą wybrać?

2 min. czytania
14.02.2019 13:33
Zareaguj Reakcja

Gąbka do makijażu służy do nakładania płynnego makijażu, czyli przede wszystkim podkładu lub bronzera/różu w kremie. Do wyboru mamy trójkątne, w kształcie trójkątów, jajka w wielu różnych rozmiarach. Podpowiemy ci, jak ich stosować.

Gąbka do makijażu
fot. Shutterstock

Gąbka do makijażu (inaczej beauty blender) tak samo jak pędzle do makijażu jest niezbędnikiem, który powinien znaleźć się w każdej damskiej kosmetyczce. Dzięki niej z łatwością nałożysz kolorowe kosmetyki w płynie i zapewnisz sobie świetnie utrwalony look.

Gąbka do makijaż ma wiele zalet:

  • po namoczeniu zwiększa swoją objętość, dzięki czemu jeszcze wygodniej się za jej pomocą aplikuje kosmetyki,
  • nie tworzy plam i smug,
  • ostra końcówka umożliwia dotarcie w trudno dostępne miejsca,
  • precyzyjnie rozprowadza produkt,
  • przyjemna dla skóry.

Gąbka do makijażu dostępna jest w sklepach internetowych oraz w wielu drogeriach. Za jej pomocą stworzymy makijaż zarówno metodą "baking", jak i za pomocą blendowania rozświetlacza, bronzera lub podkładu. Do wybopru mamy pojedyncze gąbki lub całe zestawy. Poznajcie szczegóły!

Redakcja poleca

Gąbka do makijażu - jak jej używać?

Gąbka do makijażu ułatwi ci nałożyć zarówno makijaż dzienny, jak i makijaż wieczorowy. Gąbka do makijażu zapewni ci efekt HD bez zacieków, smug, o idealnej sile krycia. Poniżej podpowiadamy, jak jej używać krok po kroku.

  1. Namaczamy gąbkę w chłodnej wodzie.
  2. Wyciskamy nadmiar wody
  3. Nakładamy podkład korektor, róż w kremie lub inny kremowy kosmetyk na beauty blender
  4. Aplikujemy na twarz, wklepując produkt w skórę. Szerszą częścią nakładamy np. podkład na większą powierzchnię twarzy, a wąską końcówką nakładamy m.in. korektor.

Gąbka do makijażu może zastąpić nam wszystkie pędzle do makijażu.

Gąbka do makijażu - sposób mycia

Po każdym użyciu gąbka do makijażu powinna być dokładnie wyczyszczona. Sposób usuwania z niej resztek kolorowych produktów jest bardzo prosty. Na początku myjemy ją mydłem, żelem pod prysznic lub szamponem, a następnie pozostawiamy ją do wyschnięcia w suchym miejscu.

 

Jak dbasz o swoją cerę? Nawet nie wiesz, że możesz popełniać takie błędy! Zobacz, jakie z nich kobiety popełniają najczęściej.

10 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery