Obserwuj w Google News

Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy? Sprawdź, która będzie dla ciebie najlepsza!

2 min. czytania
Aktualizacja 15.09.2020
29.01.2020 12:22
Zareaguj Reakcja

Jeśli zastanawiasz się nad nową fryzurą, koniecznie dopasuj ją do kształtu twarzy. Dzięki temu twoje rysy twarzy będą świetnie podkreślone. Sprawdź, jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy.

fryzura do kształtu twarzy
fot. Shutterstock

Nie wszyscy mają idealne rysy twarzy, do których pasuje każda fryzury. Przed drastycznym ścięciem włosów, wcześniej przemyśleć jak będziemy chcieli wymodelować nasze włosy. Warto w trakcie wizyty poradzić się profesjonalisty, który z pewnością podpowie, co najlepiej do nas pasuje.

Zobacz także: Czy doczepianie włosów jest szkodliwe? Wszystko, co powinnaś wiedzieć o doczepianych włosach

Jeśli sami zamierzacie ścinać włosy, dowiedzcie się, jaki kształt twarzy macie i jaka fryzura będzie dla was najbardziej odpowiednia.

Redakcja poleca

Fryzury dobrane do kształtu twarzy

Okazuje się, że wybranie idealnej fryzury, kiedy wiesz, jaki masz kształt twarzy, jest banalnie prosty. Sprawdź to i ciesz się modną fryzurą, która podkreśli wszystkie twoje atuty. Przydatne wskazówki z pewnością pomogą rozpoznać, jaki masz typ twarzy.

fot. Shutterstock

Twarz owalna

  • Tego typu twarz jest lekko podłużna, szczęka jest trochę węższa niż czoło. Jeśli masz ten typ twarzy, znaczy, że dobrze będziesz wyglądać zarówno we włosach długich, jak i krótkich. Wyeksponuj twarz i nie zasłaniaj się za ciężkimi grzywkami.

Twarz okrągła

  • Osoby o tego typu twarzy nie mają silnie podkreślonych kości policzkowych, podbródek jest zaokrąglony. Najlepsza fryzura dla twarzy owalnej to zdecydowanie długi bob. To uczesanie optycznie wydłuży twarz.

Twarz pociągła

  • Linia żuchwy jest długa i bardzo prosta. Osoby o takiej twarzy posiadają również bardzo wysokie czoło. Najlepsza fryzura dla takiej osoby to fale oraz lekkie loki, które dodadzą objętości. Długie grzywki nie są dla was, ponieważ skrócą twarz.

Twarz trójkątna

  • Twarz trójkątna charakteryzuje się szerokim czołem oraz tym, że dolna część twarzy jest znacznie węższa od górnej. Wąskie policzki oraz mały podbródek to cechy, po których od razu można poznać twarz trójkątną. Najlepsza fryzura dla osób o tym kształcie twarzy to klasyczny bob, można go delikatnie wycieniować.

Twarz kwadratowa

  • Osoby o takim kształcie twarzy najczęściej mają szerokie szczęki, a linia włosów jest nieregularnie zaznaczona. Fryzura powinna złagodzić ostre rysy twarzy, dlatego najlepiej będzie, jeśli wykonamy asymetryczny przedziałek z boku. Najlepsza długość dla tego typu twarzy będą włosy długie.

Jesteście zadowoleni ze swojej obecnej fryzury?

Zobacz także: Spray do włosów pozwoli ci odmienić fryzurę na jeden dzień! Zobacz, jak działa i jaki wybrać

Najpiękniejsze fryzury dla długich włosów