Obserwuj w Google News

Masz kompleks okrągłej twarzy? TOP 5 fryzur, dzięki którym ją wyszczuplisz

3 min. czytania
Aktualizacja 20.08.2020
30.12.2019 13:42
Zareaguj Reakcja

Okrągła buzia często sprawia kłopoty jej posiadaczkom. Podpowiadamy, jaką fryzurę dobrać dla okrągłej twarzy, żeby ją wysmuklić i pozbyć się kompleksów.

Uśmiechnięta blondynka z okrągłą buzią na twarzy
fot. Shutterstock

Okrągła twarz nie musi być od razu oznaką otyłości. Często taki kształt buzi mają nawet modelki. Tzw. „baby face” bywa uroczy, jednak zazwyczaj przysparza kompleksów jego posiadaczkom. Wiele kobiet wstydzi się swojej okrągłej buzi. Warto zatem zdać sobie sprawę, co zrobić, żeby czuć się dobrze z takim kształtem twarzy. Okrągłą buzię zdecydowanie można wyszczuplić odpowiednio dobranym makijażem i fryzurą. Podpowiadamy, jakie fryzury dla okrągłej twarzy sprawdzą się najlepiej i sprawią, że przestaniesz mieć kompleksy!

Zobacz także: Masz włosy do ramion i szukasz idealnej fryzury? To będą prawdziwe hity 2020 roku!

Jak wyszczuplić okrągłą twarz? Ważne wskazówki

Nie tylko okrągła twarz może prowadzić do kompleksów. Źle dobrana fryzura kobietom o niemal każdym kształcie twarzy może sprawić problemy. Warto zatem się zastanowić, jaka fryzura będzie odpowiednia do naszej buzi.

Redakcja poleca

W przypadku okrągłej twarzy zdecydowanie warto postawić na długie włosy. Krótka fryzura jeszcze bardziej zaokrągla buzię, ale nie każda. Są takie rodzaje krótkich fryzur, które mogą nieco wysmuklić twarz i o nich będziemy pisać poniżej. Najpierw jednak kilka zasad fryzjerskich, których powinny wyzbywać się panie o okrągłej buzi.

Przede wszystkim w przypadku takiej twarzy nie powinno się ścinać grzywki na prosto. Przez to możemy pomniejszyć twarz i sprawić, że będzie ona jeszcze bardziej zaokrąglona. Podobnie działa przedziałek na środku. O wiele lepiej nasza buzia będzie wyglądać, gdy postawimy na włosy na jednym boku.

Trzeba też uważać na gładko zaczesane upięcia. Gdy schowamy mocno włosy, uwydatnimy twarz i okrągłe kości policzkowe. Nasza twarz może też zaokrąglić się, gdy postawimy na burzę włosów, np. loków. Wszelkie fale i retro fryzury nadają buzi pełniejszych kształtów.

Zobacz także: Sombre blond to koloryzacja, która nigdy nie wyjdzie z mody! Sprawdź, na jakich włosach wygląda najlepiej

Fryzury dla okrągłej twarzy – proste włosy

Tak jak już napisałam, loki i fale nie sprzyjają okrągłym buziom. Naszą twarz lepiej wysmuklą proste włosy, najlepiej zaczesane do tyłu lub na bok. Dzięki temu linia włosów sprawi, że nasza twarz też wyda się dłuższa, a co za tym idzie – smuklejsza.

Zobacz także: Czy keratynowe prostowanie włosów jest bezpieczne? To coraz popularniejszy zabieg

Fryzury dla okrągłej twarzy – przedłużony long bob

Long bob to jedna z najmodniejszych fryzur tego sezonu! Z resztą nie wychodzi z trendów fryzjerskich już od jakiegoś czasu. I nic dziwnego! Ten rodzaj fryzury pokochały wszystkie kobiety, ponieważ niemal każdemu kształtowi twarzy pasuje. Nawet okrągłym buziom. Zwłaszcza przedłużony long bob. Dzięki spiczastemu wydłużeniu z przodu twoja twarz będzie jeszcze smuklejsza!

Zobacz także: Ta fryzura była modna w 2012 roku. Teraz powraca ze zdwojoną siłą!

Fryzury dla okrągłej twarzy – asymetryczny przedziałek

Tak jak wspomniałam, prosty przedziałek na środku nie jest dobrym pomysłem dla kobiet o okrągłej buzi. O wiele lepiej w ich przypadku sprawdzi się asymetryczny przedziałek z boku. Dzięki temu więcej włosów zaczeszemy na jedną stronę, co wysmukli twarz. Warto też postawić na długą grzywkę z boku, która również zadziała wydłużająco. Podobnie działają cieniowane włosy, które sprawiają, że twoja fryzura może wyglądać lżej, a twoja twarz – promienniej.

Zobacz także: Modne fryzury dla dzieci na różne okazje. Stwórz oryginalny look dla swojej pociechy!

Fryzury dla okrągłej twarzy – luźno puszczone pasma włosów

Jeżeli decydujesz się na upięcie włosów, koniecznie pamiętaj, żeby to upięcie było luźne. „Ulizane fryzury” w przypadku okrągłej buzi się nie sprawdzą. Luźny koczek będzie wyglądał o wiele lepiej, zwłaszcza w towarzystwie luźno puszczonych kosmyków. Niby niewielkie zmiana, a potrafi zdziałać cuda! Przede wszystkim sprawi, że twoja buzia będzie wyglądała na smuklejszą.

Zobacz także: To jedna z najbardziej efektownych fryzur do zrobienia w domu. Jak robić warkocz holenderski dobierany?

Fryzury dla okrągłej twarzy – pixie

A jeżeli już nie chcesz mieć długich włosów, nie musisz bać się ostrego cięcia. Wystarczy, że dobierzesz odpowiednią fryzurę. Krótkie cięcie w stylu pixie sprawi, że twoja twarz będzie wyglądać dobrze. Wszystko dzięki temu, że pixie charakteryzuje się tym, że są delikatnie uniesione nad czołem i nastroszone. Dzięki temu wysmuklają twarz. Odsłaniają też szyję i kark, w związku z czym nasza buzia wygląda na wydłużoną.

Zobacz także: Wygląd i wygoda w jednym? Oto modne i praktyczne fryzury dla chłopców!

Odpowiedz na kilka prostych pytań i przekonaj się, którą ikoną mody jesteś.

Sprawdź, którą ikoną mody jesteś