Obserwuj w Google News

Jak działa fioletowy szampon? Zobacz, kto powinien go stosować!

2 min. czytania
Aktualizacja 28.01.2020
28.01.2020 08:32
Zareaguj Reakcja

Fioletowy szampon to kosmetyk idealny do pielęgnacji włosów blond lub siwych. Dlaczego na ten specyfik powinny zwrócić uwagę osoby o takich kolorach włosów? Poznajcie właściwości fioletowego szamponu.

Kobieta myje włosy fioletowym szamponem
fot. Shutterstock

Fioletowy szampon to specyfik, który w swojej łazience powinna mieć każda blondynka. Szczególnie jeśli niedawno decydowała się na rozjaśnianie włosów i chce utrzymać na nich efekt jak po wyjściu z salonu. Fioletowy szampon działa bowiem tak, że zabezpiecza kolor i nie pozwala mu "zżółknąć".

Fioletowy szampon sprawia, że możemy cieszyć się chłodnym odcieniem blondu i nie musimy obawiać się, że niektóre pasemka na naszej głowie będą żółte bądź nawet rude. Jakie jeszcze właściwości ma fioletowy szampon i dlaczego warto w niego zainwestować?

Redakcja poleca

Jak działa fioletowy szampon

Fioletowy szampon to kosmetyk, który zawiera fioletowy pigment. To właśnie ten składnik "oblepia" ciepłe pasemka na naszych włosach i sprawia, że po umyciu mają one chłodniejszy i jaśniejszy odcień.

Zatem główna funkcja fioletowego szamponu to właśnie neutralizowanie żółtych odcieni blondu i zadbanie o to, aby nasze blond włosy miały piękny, chłodny odcień.

Fioletowy szampon - jak używać

To, jak często będziesz stosować fioletowy szampon, zależy od tego, jaki chcesz osiągnąć efekt. Powinno się go stosować raz w tygodniu, ale wiele kobiet stosuje go 2 razy w tygodniu, a są też takie, którym wystarczy jedno zastosowanie w miesiącu.

O czym należy pamiętać przed użyciem fioletowego szamponu? Po pierwsze - im jaśniejsze masz włosy, tym ciemniejszego odcienia szamponu powinnaś używać. Po drugie - im częściej będziesz stosować fioletowy szampon, tym większa szansa, że twoje włosy nabiorą fioletowego odcienia.

Jak stosować fioletowy szampon? Oto instrukcja w kilku krokach.

  • moczymy włosy ciepłą wodą
  • nakładamy fioletowy szampon - potrzebujemy takiej ilości jak w przypadku normalnego szamponu do włosów
  • spieniamy szampon na głowie, ale w miejscach, w których włosy mogą żółknąć - np. na złotych pasemkach, na odrostach lub końcówkach
  • pozostawiamy szampon na włosach od 5 do 15 minut (czas zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć)
  • spłukujemy szampon
  • nakładamy odżywkę

Zobacz także: Jak dbać o włosy blond i komu pasują? Podpowiadamy!

Fioletowy szampon nie tylko dla blondynek

Choć na początku zaznaczyliśmy, że fioletowy szampon to specyfik głównie dla blondynek, mogą z niego korzystać także brunetki. Szczególnie sprawdzi się on w pielęgnacji włosów farbowanych, przez które przebijają ciepłe refleksy albo w przypadku ciemnych włosów, które w ostatnim czasie były wystawiane na działanie promieni słonecznych. Użycie fioletowego szamponu pozwoli zachować na takich włosach chłodniejszy odcień.

Co więcej, fioletowy szampon polecany jest też osobom, które mają siwe włosy. Świetnie sprawdzi się w ich pielęgnacji, zachowując ich naturalny kolor i nadając mu chłodniejszą poświatę.

Masz długie włosy, ale brakuje ci pomysłu na to, jak je czesać? Oto najpiękniejsze fryzury dla długich włosów!            

Najpiękniejsze fryzury dla długich włosów