Obserwuj w Google News

Fioletowe włosy to opcja dla odważnych. Jak uzyskać taką barwę i jak ją utrzymać?

3 min. czytania
30.01.2020 15:21
Zareaguj Reakcja

Fioletowy kolor bez wątpienia jest barwą dla odważnych kobiet. Podpowiadamy, jak uzyskać idealny fioletowy odcień włosów. Jak potem utrzymać taką barwę?

Piękna dziewczyna w krótkich fioletowych włosach na jednolitym tle
fot. Shutterstock

Fioletowe włosy zdecydowanie należą do bardzo nietypowych fryzur. Ten trend w ubiegłym roku podbił serca kobiet na całym świecie. Przede wszystkim decydują się na jego gwiazdy, które chcą zaszaleć ze swoim scenicznym wizerunkiem. Coraz częściej jednak również na ulicy możemy zobaczyć kobiety, zwłaszcza młode dziewczyny, z fioletowymi włosami na głowie. W dzisiejszych czasach już się nie boimy, że tego typu fryzura okaże się zbyt odważna. Podpowiadamy, jak uzyskać fioletowe włosy i jak je pielęgnować, żeby cieszyć się utrwalonym, mocnym kolorem.

Zobacz także: Modne fryzury dla nastolatków. TOP 10 inspiracji prosto z Instagrama

Fioletowe włosy – komu pasują?

Fioletowy odcień włosów popularny stał się jeszcze w XX wieku, kiedy to Antoni Cierplikowski, najsłynniejszy wówczas fryzjer gwiazd, stworzył fryzurę o nazwie bob. Wówczas kobiet chętnie stawiały na takie włosy w kolorze lawendy. W późniejszym czasie, mianowicie w latach 70, fioletowa barwa włosów zaczęła się kojarzyć z subkulturą punk.

Redakcja poleca

Fioletową barwę włosów śmiało możemy podciągnąć pod niebieską koloryzację. Przygotowuje się ją w podobny sposób i używa się niemal identycznych kosmetyków do jej utrwalenia.

Komu pasują fioletowe włosy? Przede wszystkim kobietom o chłodnym typie urody, czyli wyglądzie typu lato lub zima. Jednak w niektórych jego odcieniach również kobiety o nieco cieplejszej urodzie mogą wyglądać dobrze. Delikatny odcień lawendowy i długie fale mogą dobrze się komponować u takich kobiet. Jeżeli jednak chcesz postawić na mocny, kontrowersyjny kolor, lepiej żebyś dobrała go do ostrych rysów i ciemnej oprawy oczu.

Zobacz także: Niebieskie włosy to koloryzacja dla kobiet z charakterem! Jak ją uzyskać i komu pasuje?

Fioletowe włosy – jak uzyskać kolor?

Fioletowy kolor można zrobić na różne sposoby. Najlepiej przyjmie się jednak na jasnych kosmykach. Jeżeli natomiast zamierzać przefarbować na fioletowo ciemne włosy, zapewne najpierw będzie potrzebna dekoloryzacja włosów rozjaśniaczem.

Jak uzyskać fioletowy kolor na włosach? Do tego możemy zastosować różne kosmetyki nadające kolor.

  • Klasyczna farba – jeżeli jesteś zdecydowana na trwały fiolet, możesz postawić na standardową farbę. Musisz jednak liczyć się z tym, że pielęgnacja takich włosów będzie wymagająca, ponieważ tego typu kolor szybko się spłukuje.
  • Pianka koloryzująca – pianka koloryzująca nada twojej fryzurze koloru, jednak na krótko. Zmywa się po 4-5 myciach.
  • Toner – to delikatna farba w żelu, która nie niszczy włosów tak jak klasyczna farba, jednak jest tez większe prawdopodobieństwo, że szybko się zmyje.
  • Spray do włosów – jeżeli chcesz przefarbować się z jakiegoś powodu, np. imprezy, jednak nie zamierzasz na stałe mieć fioletowych włosów, to doskonała opcja. Spray wytrzymuje do pierwszego mycia.
  • Szampon koloryzujący lub szamponetka – one nadadzą twoim włosom koloru na jakieś 2 tygodnie. Oczywiście nie osiągniesz nimi takiego odcienia jak klasyczną farbą czy tonerem, jednak dzięki nim możesz sprawdzić, czy w ogóle odpowiadają ci fioletowe włosy.

Zobacz także: Hot cheetos to kolor inspirowany chrupkami! Wszystko co musisz wiedzieć o tej oryginalnej koloryzacji

Fioletowe włosy – jak utrwalić kolor?

Co zrobić, gdy już przefarbujemy włosy na fioletowo, a nie chcemy, żeby kolor się spłukał? Przede wszystkim powinniśmy stosować kosmetyki przeznaczone do chłodnych odcieni włosów, czyli takie, które zawierają chłodny pigment. Absolutną podstawą w pielęgnacji tego typu fryzur jest fioletowy szampon, który stosujemy także do jasnych odcieni blondu.

Po farbowaniu włosów nie możesz zapomnieć o myciu włosów odżywką oraz nakładaniu raz na tydzień maski przeznaczonej do włosów farbowanych. Od czasu do czasu warto też po myciu wypłukać włosy domową płukanką niebieską lub fioletową, która dodatkowo utrwali twój wymarzony odcień.

Zobacz także: Czerwone włosy to opcja dla odważnych. Komu pasują i jak utrzymać ich intensywność?

Odpowiedz na kilka prostych pytań i przekonaj się, którą ikoną mody jesteś.

Sprawdź, którą ikoną mody jesteś